Sprzęt dla opornych – monitory LCD (część 1)

Hakken
2006/09/21 18:00

Jak co tydzień nadszedł czas na tekst z serii „dla opornych”.W tym tygodniu MBI opowie nam o monitorach LCD. Z artykułu dowiecie się co nieco o historii tych urządzeń oraz tego na co należy zwrócić uwagę dokonując ich zakupu. Zatem wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury.

Na monitor wydajemy średnio około 1200 PLN. Dla wielu użytkowników oznacza to pożegnanie się z całą lub sporą częścią miesięcznej pensji. Dla innych, to konieczność przekonywania rodziców przez okres niejednokrotnie równy czasowi potrzebnemu na zarobienie takiej kwoty. Zanim kupimy wymarzone cacko, trzeba mieć na uwadze, iż będziemy na nie skazani zwykle parę lat, przez które zdążymy wymienić już większość części naszego peceta. Niektóre parokrotnie. Jeśli nie chcemy znaleźć się w sytuacji, gdzie zaczniemy zastanawiać się nad trafnością naszego zakupu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z parametrami monitorów i odpowiedzieć sobie na parę pytań. Pierwsze z nich stawia sobie już tylko niewielka część osób. CRT czy LCD?

Pełen tekst znajdziecie tutaj

GramTV przedstawia:

Komentarze
56
Usunięty
Usunięty
23/09/2006 21:44

Nie wspomnialem o DLP gdyz tylko wykladowca nam napomnial ze cos takiego jest. Glownym tematem wykladu były wyswietlacze polimerowe. Niestety "neozeus" masz swieta racje ze do popularyzacji LCD przyczynila sie kasa i zyski z tego płynące.Studiując na uczelni technicznej slyszalem wiele takich przypadkow jak duze koncerny z badziewiastymi produktami niszcza male koncerny z lepszymi produktami. Niestety takie praktyki sa tez stosowane w przemysle farmaceutycznym, ale o tym nie bede sie rozpisywal gdyz to nie miejsce na to, ale kazdy kto studiuje na uczelni technicznej wie o czym mowa i jest to bardo przykre.

Usunięty
Usunięty
22/09/2006 18:37

przy dlp może powstać efekt "tęczy" ja bym raczej stawiał na oledy albo wyświetlacze polimerowe (na te ostanie sobie niestety dłuuuuuuuuuuuuugoooooo poczekamy)

Usunięty
Usunięty
22/09/2006 18:33

Calibur,Odnośnie OLED (PLED nie znam :P ). Ja czytałem artykuł, w którym mowa była o tym, że to dobra technologia ale już nie ma szans na wybicie się, praktycznie przestają nad tym pracować, za małe wsparcie miała (widocznie ze strachu przed stratą zysków z produkcji LCD).Ja osobiście nie mam zielonego pojęcia - miałem jedynie odtw. mp3 z tym wyświetlaczem, co raczej nie pozwala mi na żadną ocenę tej technologii. Jednak jestem zdania, że największą szansą stania się następcą LCD ma właśnie DLP(ta technologia jest już wykorzystywana w projektorach).Również jestem skłonny uznać, że LCD to niewypał, na podstawie innego artykułu, w którym czytałem, że miało to jedynie słuzyć jako "przystanek" w rozwoju technologicznym, a firmy wykorzystały to, by zarobić pieniądze. Jednak jak nie patrzeć, całkiem dobrze nam służy LCD obecnie.Nie chcę podważać autorytetu Twojego wykładowcy, ale dziwi mnie, że nie wspomniał o DLP.




Trwa Wczytywanie