Po dwudniowej przygodzie z grami na PC spoglądamy w kierunku konsol. Na pierwszy ogień idzie PlayStation 3 i kilka wybranych produkcji na tę platformę, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom przystępującym do pierwszej komunii. Proponujemy także samą konsolę oraz kontroler ruchowy PlayStation Move.
Wonderbook: Księga Czarów
Pierwsza gra na PlayStation 3, którą polecamy w naszym poradniku, jest propozycją dla młodych fanów przygód Harry'ego Pottera. Wonderbook: Księga Czarów to produkcja powstała we współpracy z Joanne K. Rowling, korzystająca nie tylko z kontrolera ruchowego PlayStation Move, ale i kamery PlayStation Eye. Dzięki tym urządzeniom twórcom udało się dodać funkcję rozszerzonej rzeczywistości, umożliwiając młodszym graczom rzucanie czarów przy pomocy pierwszego ze wspomnianych peryferiów. Naturalnie zaklęcia to nie wszystko, co Wonderbook: Księga Czarów ma do zaoferowania. Gracze biorą udział w przygodzie podczas której muszą podejmować trudne decyzje, mające później swoje konsekwencje i wpływ na przebieg zdarzeń, a także próbują swoich sił w rozmaitych minigrach.
Kto okaże się prawdziwym sportowym (no i niestety, tylko wirtualnym) czempionem? Sports Champions 2 to produkcja zawierająca liczne konkurencje, wykorzystująca kontroler ruchowy PlayStation Move. Do wyboru mamy: golf, łucznictwo, kręgle, narciarstwo, tenis, a nawet boks. Preferując rozgrywkę w pojedynkę, można wziąć udział w walce o puchar, ale jak nietrudno się domyślić, zabawa rozkręca się wówczas, gdy zaprosimy do niej inne osoby. Poza wspomnianymi mistrzostwami, dostępne są także wyzwania oraz tryb gry swobodnej, w którym sami ustalamy zasady, jak również opcja Party Play. Ten ostatni wariant powstał z myślą o maksymalnie czterech osobach, które mogą rywalizować między sobą i porównywać wyniki na specjalnej tablicy.
Utalentowane studio TT Games, po przeniesieniu do wirtualnego świata LEGO między innymi Batmana, Harry'ego Pottera czy też Piratów z Karaibów, ostatnim razem postawiło na uniwersum wykreowane przez Tolkiena. W efekcie powstała kolejna świetna produkcja, tym razem zatytułowana – jak nietrudno zresztą się domyślić – LEGO: Władca Pierścieni. To jedna, duża gra, zawierająca kluczowe wydarzenia ze słynnego sześcioksiągu lub, jak kto woli, trylogii, jeśli weźmiemy pod uwagę filmy Jacksona. Jako Frodo udajemy się na Górę Przeznaczenia, by tam zniszczyć kultowy już pierścień. Bohaterowi towarzyszą między innymi: Gandalf i Legolas. Wszyscy wspólnie przemierzają kolejne krainy, mierząc się ze spotkanymi tu i ówdzie orkami i innymi stworami. Gra nastawiona jest na zabawę w kooperacji – kupując ją dziecku, można miło spędzić czas wspólnie przy konsoli.
DIRT to marka, która wielu osobom kojarzy się z dość wymagającymi grami wyścigowymi. Producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też postanowił przygotować spin-off serii o podtytule Showdown.Tym razem postawiono na efektowne, niezwykle dynamiczne wyścigi, w których prujemy przed siebie, nie ściągając nogi z gazu, a także bierzemy udział w licznych konkurencjach, polegających na przykład na destrukcji innych samochodów znajdujących się na tej samej arenie bądź też wykonywaniu rozmaitych sztuczek (np. driftowanie połączone z kolekcjonowaniem rozrzuconych na torze bonusów). Model jazdy jest więc stricte zręcznościowy, a dzięki kilku stopniom trudności do wyboru, można dostosować poziom sztucznej inteligencji wedle własnych preferencji. Oczywiście nie można również zapomnieć, że po rozbudowanym trybie kariery warto spojrzeć w kierunku multiplayer, zawierającego te same konkurencje, co singleplayer, ale umożliwiającego rywalizację z innymi graczami.
Zyzgak McQueen i Złomek to bohaterowie uwielbiani nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych. W związku z tym w naszym poradniku nie mogło zabraknąć w pełni licencjonowanej gry wyścigowej Auta 2, powstałej na kanwie popularnej animacji duetu Disney/Pixar. Twórcy zadbali o to, by gracz miał okazję pokierować nie tylko wspomnianymi samochodami, ale także wszystkimi innymi, które mieliśmy okazję ujrzeć na dużym ekranie. Mało tego, wybrane pojazdy występują w kilku wariantach, a każde z nich prowadzi się zupełnie inaczej. Poza standardowymi wyścigami, w których – oprócz dojechania do mety na pierwszym miejscu – zbieramy także bonusowe bronie i rozmaite dodatki, by za ich pomocą niszczyć inne pojazdy, znajdziemy tutaj wiele innych konkurencji. Przykładowo w jednej z nich rozwalamy autka nadciągające falami, z kolei w innej staramy się jechać jak najszybciej i unikać ataków Profesora Z, który co chwilę psuje nasz samochód (naprawiamy go, zbierając specjalne przedmioty).
LittleBigPlanet Karting to jeszcze jedna gra wyścigowa, którą polecamy młodszym graczom. Tym razem mamy do czynienia z produkcją osadzoną w świecie znanym z serii LittleBigPlanet, będącej połączeniem zręcznościówki i platformówki. Produkcja oferuje uproszczony model jazdy, a w kolejnych wyścigach nie tylko staramy się wyprzedzić innych kierowców, ale również zbierać power-upy, dzięki którym na przykład zwiększymy prędkość kierowanego przez nas pojazdu. Co ciekawe, autorzy duży nacisk położyli na możliwość personalizacji – swojego kierowcę można przebrać na wiele różnych sposobów, a w wyścigach biorą udział nie tylko standardowe gokarty, ale i monster trucki czy nawet czołgi. Naturalnie w grze pojawia się Sackboy, przesympatyczny stworek niewątpliwie znany fanom LittleBigPlanet. I co najważniejsze, Karting także stawia na wsparcie społeczności – można wykazać się kreatywnością, projektując własne zawody i dzielić się nimi z innymi graczami bądź też pobierać gotowe już wyścigi z internetu.
A może by tak wstać z kanapy i trochę poruszać się przed telewizorem? PlayStation Move to kontroler ruchowy wykorzystywany w wielu grach na PlayStation 3, zastępujący w wielu przypadkach DualShocka 3. Trzymając to urządzenie w dłoni zaserwujemy piłkę podczas gry w wirtualnego tenisa, wykonamy rozmaite ćwiczenia w grach typu fitness, a także pokierujemy przyjaznymi stworkami, stawiającymi czoła mniej przyjaznym stworom. To oczywiście nie wszystko – PlayStation Move można użyć także w wielu innych produkcjach. Pełną listę gier obsługujących to urządzenie, które są dostępne w sklepie gram.pl, znajdziecie pod tym adresem.
Chcąc przeznaczyć na prezent nieco więcej pieniędzy i wiedząc, że obdarowywana osoba nie posiada jeszcze konsoli PlayStation 3, można pomyśleć o zakupie tego wszechstronnego urządzenia. Poza możliwością uruchamiania gier, oferuje ono także opcję oglądania filmów zapisanych na nośnikach Blu-Ray, a wśród aplikacji dostępnych z poziomu interfejsu PlayStation Network znajdziemy chociażby IPLA, TVN Player, AXN, a nawet YouTube. Co ciekawe, warto także zainteresować się usługą PlayStation Plus – w skrócie w abonamencie użytkownicy otrzymują rocznie dostęp do kilkudziesięciu gier wysokiej jakości (zarówno dla starszych, jak i młodszych). Więcej informacji na temat tej usługi można uzyskać w tym miejscu.
/.../Toś się obudził :)Cała szopka wokół różnych świąt i uroczystości kościelnych nie ma już nic wspólnego z duchowością, czy to Boże Narodzenie, czy Wielki Post, czy bierzmowanie.
Usunięty
Usunięty
16/05/2013 10:25
Co do tych propozycji to do jednego mam zastrzeżenia: jak można proponować coś w pewnym sensie sprzecznego z nauką Kościoła dzieciom przede wszystkim na uroczystość komunijną: tak jakby dla abstynenta/alkoholika który walczy z nałogiem i nie pije w prezencie przynosić wódkę.Niestety w dzisiejszym świecie coraz mniej zwraca się uwagę na aspekt duchowy - a wszyscy chcą z tego wycisnąć tylko jak najwięcej kasy. Smutne