Horizon to festiwal poświęcony motoryzacji oraz muzyce, twórcy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że w takiej grze soundtrack ma niesamowicie ważne znaczenie.
Horizon to festiwal poświęcony motoryzacji oraz muzyce, twórcy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że w takiej grze soundtrack ma niesamowicie ważne znaczenie.
Czy głośna muzyka w aucie zawsze jest dobrym rozwiązaniem? Zapewne nie. Sam łapię się na tym, że muzykę automatycznie ściszam, gdy tylko zbliżam się do potencjalnie trudniejszego miejsca jak większe skrzyżowanie czy rondo, i robię to całkowicie mimochodem. To najlepiej udowadnia mi, że owszem, głośna muzyka może rozpraszać i nie sprzyja koncentracji w trudnych momentach. W profesjonalnym sporcie także nie ma miejsca na radio - są to zbędne kilogramy, a podczas wyścigów najważniejsza jest dobra komunikacja z zespołem tudzież pilotem siedzącym na prawym fotelu i nic nie może tego zagłuszać. Z drugiej strony zestawy nagłośnieniowe do samochodów są całkiem osobną branżą - podczas samochodowych zlotów odbywają się konkursy na najgłośniejszy samochód czy najlepszy zestaw car audio. Nawet stacje radiowe zdają sobie sprawę z tego, że duży procent słuchających ich audycji to kierowcy samochodów, stąd specjalne serwisy informujące o sytuacji na drogach.
Dobra muzyka od dawna jest ważnym elementem samochodowych gier. Od wielu lat kolejne edycje Need for Speed kładły olbrzymi nacisk na odpowiedni zestaw piosenek umilających zabawę, lansując wiele z nich na hity znane przez większość graczy. Soundtracki z Underground, Underground 2 czy Most Wanted stały się osobnymi tworami, które nabierały popularności niezależnie od gry, nie zawsze legalnie trafiając z rąk do rąk wraz z poleceniem od kolegi, by koniecznie sprawdzić ten materiał. Test Drive 5, Project Gotham Racing, Burnout to kolejne serie, których twórcy starali się, aby sountracki były tak urozmaicone, jak to tylko możliwe, dostarczając do uszu graczy nie tylko szybkich rockowych rytmów, ale często nawet muzyki poważnej.
Forza Horizon jeszcze mocniej stawia na mariaż imprezy motoryzacyjnej z festiwalem muzycznym. W rzeczywistości koncerty muzyczne często odbywają się co prawda bez motoryzacyjnej otoczki, ale za to imprez motoryzacyjnych organizowanych bez głośnej muzyki nie znajdziecie chyba nigdzie. Czy to zlot fanów BMW, czy wyścigi na 1/4 mili czy zawody w drifcie - podstawą jest muzyka, stąd Playground Games podjęło całkiem rozsądną decyzję, by w swojej grze skupić się na połączeniu tych dwóch elementów. Wydana właśnie na rynku kontynuacja pod postacią Forza Horizon 2 oferuje graczom znacznie bardziej rozbudowaną ścieżkę dźwiękową od pierwszej części marki. Łącznie znajdziecie w grze siedem stacji radiowych, w których usłyszycie około 150 piosenek reprezentujących różne gatunki muzyczne. To nie jest mało i dzięki tej różnorodności z całą pewnością znajdziecie na soundtracku coś dla siebie.Poniżej możecie zapoznać się z krótkim opisem poszczególnych stacji wraz z pełną listą granych utworów, z subiektywnym wyborem przykładowych piosenek.
Jedna z trzech stacji dostępnych w Forza Horizon 2 od samego początku. Horizon Pulse słuchać mogliście już w poprzedniej części serii i podobnie jak wtedy, tak i teraz stacja nadal specjalizuje się w elektronicznych odmianach popu oraz nu-disco. Idealna muzyka do wakacyjnych przejażdżek brzegiem morza w pięknym kabriolecie.
Horizon Bass Arena to kolejna ze stacji dostępnych już od samego początku, która także była obecna w poprzedniej części serii. W porównaniu do Horizon Pulse znajdziecie tu zdecydowanie mocniejsze granie idealnie nadające się do imprez. Od techno, przez house aż do electro - znajdziecie tu wszystko, co bywalcy klubów lubią najbardziej w takiej muzyce.
Jeżeli liczyliście na to, że trzecią z dostępnych od początku w Forza Horizon 2 stacji będzie Horizon Rocks z pierwszej części gry, to możecie trochę się rozczarować, bo w całej grze próżno szukać tej stacji. W jej miejsce dodano Horizon XS, którego motywem przewodnim jest alternatywny oraz indie rock.
Hospital Records Radio to miejsca dla fanów najmocniejszych elektronicznych brzmień - label Hospital Records ma wyrobioną na świecie markę, choć zaczynał w roku 1996 jako undergroundowe wydawnictwo skupiające się przede wszystkim na drum and bass. Przez lata wyrobił sobie jednak markę, a dziś to dom dla najlepszej brytyjskiej muzyki dance z artystami pokroju Netsky, Danny Byrd czy Logistics na czele. W radiu Hospital Records usłyszycie tylko muzykę z tego wydawnictwa.
Innovative Leisure Radio to kolejna typowo tematyczna stacja w Forza Horizon 2, tym razem pochodząca z USA i skupiająca się na muzyce rockowej, często w niezależnym wydaniu. Znajdziecie tu mniej znanych artystów, a część ich repertuaru udostępniona jest w premierowej wersji.
Ninja Tune Radio to stacja, w której posłuchacie muzyki prosto ze słynnego brytyjskiego wydawnictwa Ninja Tune, które jest domem dla najróżniejszych brzmień - wydający tu artyści poruszają się po wielu gatunkach, od jazzu, przez alternatywny hip-hop aż do chilloutu. Z ciekawości - utwór “Wannamama” wykonywany przez Pop Levi mogliście słyszeć podczas zabawy w Pure. Inny z polecanych powyżej utworów, Renegade, wykonywany jest przez znany i ceniony brytyjski, drum and bassowy zespół The Qemists, który występował na Woodstocku w roku 2012.
Ostatnia ze stacji to Radio Levante - chyba jedno z największych zaskoczeń, ponieważ jest to stacja specjalizująca się w muzyce klasycznej. Jeżeli lubicie muzykę takich wirtuozów jak Mozart, Vivaldi czy Ludwig van Beethoven, to jest to miejsce dla Was. Natomiast jeżeli wydaje Wam się, że taka muzyka zupełnie nie pasuje do Forza Horizon 2, to spróbujcie posłuchać jej podczas przejażdżki np. Ferrari 250 California z 1957 roku. Zapewniam, że jest klimat.
Tydzień z Forza Horizon 2 jest wspólną akcją promocyjną firm gram.pl oraz Microsoft Polska.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!