Najlepsze sztuczki i porady dla tych z Was, którzy myślą o łapaniu stworków na poważnie, albo przynajmniej chcą zoptymalizować swoją grę.
Najlepsze sztuczki i porady dla tych z Was, którzy myślą o łapaniu stworków na poważnie, albo przynajmniej chcą zoptymalizować swoją grę.
Kolejna kwestia. Lure’y dostajemy na tyle rzadko, że warto jest wykorzystać sytuację w której ktoś inny go użyje. Będzie on przyciągał Pokemony przez najbliższe pół godziny, jeżeli więc macie wolną chwilę, to warto jest „wysiedzieć” przez cały ten czas i skorzystać z okazji. Decydując się na rzucenie dodatkowego prywatnego „wabika” czyli „Incense” możecie spodziewać się prawdziwego wysypu stworków.
Jeżeli zależy Ci na szybkim zdobywaniu poziomów (a pamiętajcie, że na koncie z wyższym poziomem trafiają nam się Pokemony z wyższym CP), to wstrzymaj się z dokonywaniem jakichkolwiek ewolucji do dziewiątego poziomu. Dostaniesz wtedy w nagrodę pierwszy „Lucky Egg” – przedmiot, który na trzydzieści minut podwoi liczbę punktów doświadczenia otrzymywaną za każdą dokonaną w tym czasie czynność. Za każdą ewolucję dostajesz 500 punktów doświadczenia, a jeżeli w tym czasie wyewoluujesz Pokemona, którego jeszcze nie miałeś złapanego to dostaniesz drugie tyle. Używając Lucky Egga i ewoluując jak szalony możesz w ciągu pół godziny „wbić” nawet kilka poziomów, o ile wcześniej nie „zużyjesz” swoich Candy i Dusta do przedwczesnych ewolucji.
Łapanie Pokemonów na pierwszych poziomach to żaden problem. Praktycznie każdego stwora udaje się złapać za pierwszym podejściem, mało który wydostaje się Pokeballa i zmusza nas do zużycia kolejnego. Jednakże im dalej w las, tym większe komplikacje. Zbliżając się do dziesiątego poziomu zauważycie, że co twardsze stworki będą wydostawać się nawet kilka razy. Można temu zapobiec dokonując rzutów, które określone są jako „Nice”, „Great” albo „Excellent”. Efekt ten osiągniesz rzucając w momencie w którym obkurczający się okrąg jest odpowiednio przylegający, dokładnie pomiędzy, albo bardzo mały w stosunku do nieruchomego okręgu określającego cel (nieruchomo położonego wokół Pokemona). Poza większą szansą na złapanie stworka dostaniesz również bonus do punktów doświadczenia (odpowiednio 10XP, 50XP i 100XP).
Dodatkowym sposobem na zwiększenie szansy złapania Pokemona i kolejny bonus do punktów doświadczenia (10XP) jest rzucanie podkręcanych Pokeballi. Przed dokonaniem rzutu zacznij kręcić palcem kółka wokół miejsca z którego „pobierasz” Pokeballa. Kiedy zaczną z niego lecieć iskry będzie on podkręcony, a po trafieniu w Pokemona na ekranie wyników zobaczysz pozycję „curveball” i bonusowe punkty doświadczenia.
„Hatchowanie” jajek wydaje się być rzeczą dziecinnie prostą. Ot, wkładamy je do inkubatora i chodzimy tak długo, jak jest to potrzebne. Jednak nawet do tego banalnego zadania można podejść mądrze i zoptymalizować swoje działania. Po pierwsze, zawsze wsadzajcie 5 i 10 kilometrowe jajka do „zużywalnych” inkubatorów. Ten jedyny, który ma nieskończoną liczbę zużyć, zostawcie sobie na mniejsze dystanse. Dlaczego? Jak łatwo policzyć, jeżeli do niezużywalnego inkubatora wsadzać będziemy 2 kilometrowe jajka już po 6 kilometrach będziemy mogli „hatchować” tylko jednego Pokemona jednocześnie. Pamiętajcie, na inkubatorach nie będzie Wam zbywać, chyba że planujecie wydawać na nie prawdziwe pieniądze.
Podczas odbijania Gymów ważny jest nie tylko poziom naszego CP czy refleks, ale także przede wszystkim rodzaj Pokemonów jakiego użyjemy do walki. Mechanika pojedynków stworów w Pokemon Go nie jest łatwa, warto więc znać zasady jakie rządzą tą rozbudowaną zabawą w papier-kamień-nożyce.
Poniżej lista typów Pokemonów, a także ich słabe i mocne strony.
Fire:
Water:
Grass:
Electric:
Normal:
Ice:
Poison:
Fighting:
Ground:
Rock:
Psychic:
Bug:
Flying:
Dragon:
Fairy:
Ghost:
Dark:
Mam nadzieję, że powyższe porady pomogą Wam w dalszej zabawie i pozwolą szybciej stać się Mistrzem Pokemon. Ktoś już podobno złapał je wszystkie, jednak tytuł najszybszego gracza w Polsce wciąż pozostaje do wzięcia!