Pamięci IRDM RGB przecierają szlaki przede wszystkim pod względem stylistycznym, jako że do tej pory z egidą tej marki próżno było szukać czegoś z iluminacją.
Pamięci IRDM RGB przecierają szlaki przede wszystkim pod względem stylistycznym, jako że do tej pory z egidą tej marki próżno było szukać czegoś z iluminacją.
Dwie kości DDR4 o pojemności 8 GB każda, które po wpięciu do komputera rozświetliły się intensywną łuną, były więc dla mnie sporym zaskoczeniem, szczególnie przez pryzmat cen, jakie kiedyś przychodziło płacić za takie “uładnienia”.
W końcu propozycja od IRDM to wydatek rzędu 359 zł, przy czym dostajemy taktowanie na poziomie 3600 MHz, które najlepiej pasuje do większości nowoczesnych platform.
Pamięci IRDM RGB DDR4 zostały oparte o kości Micron E-Die w jednostronnym układzie 8 x 1024Mb.
Dokładne ustawienia profilu XMP możesz odczytać z okienek po prawej stronie, te po lewej są sugestią do agresywniejszego podkręcania na platformie AM4, jeżeli rozważasz podnoszenie napięcia.
W realnym rozrachunku najbardziej odczuwalny jest skok z 3200 MHz na 3600 MHz i to do niego powinno się dążyć z tańszymi pamięciami. Dołożenie podświetlenia RGB to wisienka na torcie, z której polski producent do tej pory rezygnował, ale teraz dołożył ją w pełnej krasie, gwarantując kompatybilność z czołowymi producentami płyt głównych, które łuną sterują.
W grach różnica wydajności między bezpośrednimi konkurentami “pamięciowymi” jest marginalna i jeżeli miałbym dokładać pieniądze do PC w celu poprawy ilości FPS, patrzyłbym w stronę nowszego procesora z większą ilością cache no i oczywiście karty graficznej, która przeważnie idzie na pierwszy ogień.
Testowane pamięci IRDM RGB DDR4 2x8 GB 3600 MHz CL 18 dobrze wpisują się w tę filozofię, jeżeli oprócz mocy zależy Ci też na podświetleniu, bo w swoim przedziale cenowym jawią się jako jedna z sensowniejszych opcji.
Materiał powstał we współpracy z IRDM
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!