Płyta główna firmy ASRock z podstawką AM3 i chipsetem 790GX

Adam Woźny
2008/12/30 07:26

Phenom II to seria procesorów, które wykorzystają gniazdo AM3, a zatem w zapowiedziach producentów płyt głównych sukcesywnie pojawiają się układy z w/w podstawką.

Firma ASRock zaoferuje swoim klientom płytę główną o oznaczeniu M3A790GXH/128M, która ma przede wszystkim zwrócić uwagę potencjalnych klientów ze względu na zamontowanie w niej podstawki AM3, z której skorzystają procesory AMD z serii Phenom II. Opisywany produkt będzie bazował na chipsecie 790GX ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon HD 3300 ze 128 MB pamięci. Płyta główna firmy ASRock z podstawką AM3 i chipsetem 790GX

Oprócz tego ASRock M3A790GXH/128M obsłuży także procesory korzystające z gniazd AM2+ oraz AM2, będzie wyposażony w cztery sloty pamięci DDR3-1333, trzy sloty PCI-Express x16 dla CrossFireX oraz Hybrid CrossFire, jeden port eSATA i siedem portów SATA 3.0 Gbps, dźwięk 7.1 oraz Gigabit Ethernet, D-Sub, DVI i HDMI.

Premiera ASRock M3A790GXH/128M nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni. Cena produktu nie została jeszcze podana.

GramTV przedstawia:

Komentarze
11
Michael990
Gramowicz
31/12/2008 11:27

Miło słyszeć o takiej płycie głównej :P

Usunięty
Usunięty
30/12/2008 15:33

Jak ktoś chce mieć kompa taniego na nowych podzespołach to strzał w dziesiątkę ? :| Myślę że tak pełno ludzi ma płyty z ASRock i jakoś to chodzi... :]

Kifa
Gramowicz
30/12/2008 15:22

Ja miałem płytę AsRock''a do czasu, aż śmieciowy zasilacz firmy, której nazwy nie wymienię, postanowił się spalić, pociągając za sobą i mobka... :( Generalnie nie miałem jej nic do zarzucenia (poza słabej jakości zaczepem na chłodziarki CPU - musiałem wymienić, bo nie wytrzymał ciężaru AC Freezer64 PRO), całość była stabilna i dość szybka. O/C w rozsądnym zakresie, bez szoku.Co do opisywanej M3A790GXH - płyta rozplanowana przeciętnie. Z jednej strony i na plus - złącza zasilania przy krawędziach, płasko ułożone porty SATA... Martwią mnie za to złącza PATA i FDD, bardzo pomogłoby umieszczenie przynajmniej tego pierwszego równolegle do krawędzi płyty, jak złącza SATA (te bordowe); złącz flopa tradycyjnie ostatnio umieszczane jest w najgorszym możliwym położeniu (jakaś zmowa, czy co?). Za to tragedią jest złącze procesora tak blisko gniazd pamięci (o modułach z wysokimi radiatorami i dużych chłodziarkach na CPU należy zapomnieć) oraz totalnie kretyńskie umieszczenie gniazd panelu obudowy, audio i USB... Przy wetknięciu do nich czegokolwiek ostatni slot PCI stanie się bezużyteczny... No i ta manualna karta przełączająca PCI-E jest trochę jak z minionej epoki...Sama elektronika sprawia pozytywne wrażenie, szczególnie solidnie wyglądająca sekcja zasilania, przynajmniej w części na kondensatorach ceramicznych (dużo lepiej niż w moim AM2NF3-VSTA, gdzie są zwykłe cewki na rdzeniach ferrytowych), widać też pamięć flash typu SPI dla BIOS - nie będzie problemu w razie czego z zakupem... ;) Tylko otwory montażowe czasem za blisko elektroniki, będzie trzeba uważać przy skręcaniu... Cóż, ciekawi mnie cena tego ustrojstwa... :)




Trwa Wczytywanie