Podatek od brutalnych gier w amerykańskim stanie Rhode Island?

Patryk Purczyński
2018/02/26 18:24
6
0

Przedstawiciel republikanów w administracji stanu Rhode Island proponuje wprowadzenie podatku od brutalnych gier.

Podatek od brutalnych gier w amerykańskim stanie Rhode Island?

Republikanin Robert Nardolillo III z administracji stanowej stanu Rhode Island zaproponował wprowadzenie dodatkowego, 10-procentowego podatku od sprzedaży gier z oznaczeniem M lub wyższym. Tak klasyfikowane są produkcje przeznaczone dla dojrzałych odbiorców, a więc takie, które zwykle zawierają przemoc, niecenzuralne słowa, środki odurzające czy sceny erotyczne. Wygenerowane w ten sposób przychody miałyby zostać przeznaczone na szkolną opiekę medyczną w zakresie zdrowia psychicznego.

- Istnieją dowody, że dzieci narażone na brutalne gry wideo w młodym wieku mają tendencję do bardziej agresywnego zachowania niż te, które z takimi grami nie mają do czynienia. Prawo to dałoby szkołom dodatkowe przychody, niezbędne do udzielenia uczniom pomocy w zakresie radzenia sobie z agresją w pozytywny sposób - stwierdził Nadrolillo w oświadczeniu. Nie wiadomo jednak, o jakich konkretnie dowodach mówi, ponieważ w wydanym komunikacie nie powołał się bezpośrednio na żadne badania.

GramTV przedstawia:

Kwestia ta została nieco doprecyzowana przez osobę z obozu Nardolillo, która na łamach GamesIndustry zwróciła uwagę, że zarówno Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, jak i Amerykańska Akademia Pediatrii upubliczniły badania łączące brutalne gry wideo ze zwiększonym poziomem agresji wśród dzieci. Pierwsze z nich pochodzi z 2015 roku i o ile faktycznie stwierdzono istnienie takowego wpływu, odnotowano również, że brak jest wystarczających dowodów na połączenie narażenia na brutalne gry z kryminalną przemocą lub zmianami natury psychologicznej i neurologicznej. Drugie badanie, przeprowadzone w 2016 roku, także nie daje jednoznacznej odpowiedzi w poruszanej kwestii.

- Prawo to ma się skupiać na redukcji agresji u dzieci poprzez danie szkołom dodatkowych zasobów na wdrażanie programów konsultacyjnych i zapewnienia zdrowia psychicznego. Poprzez tworzenie bardziej pokojowego środowiska i upewniania się, że odpowiednie środki na doradztwo są dostępne, możemy być w stanie odwieść młodych ludzi od decyzji, które prowadzą do tragedii - dodał przedstawiciel obozu Roberta Nardorillo III. Na razie nie wiadomo jednak, jakie przychody wygenerowałby proponowany podatek.

Komentarze
6
Elton1
Gramowicz
27/02/2018 11:41

Biznes gier wideo musi widać łożyć więcej kasy na lobby w kongresie. Powinni się uczyć od producentów broni.

Usunięty
Usunięty
27/02/2018 09:27

Za różne nieszczęścia obwinia się zawsze najbardzie nieoczywistą z oczywistych rzeczy :D

Usunięty
Usunięty
26/02/2018 20:05

A co z mikrotranzakcjami? Dzieci są narażone na hazardowe praktyki i nikogo to nie rusza?




Trwa Wczytywanie