Badanie anomalii zawsze zakończy się sukcesem, ale może trwać bardzo długo.
Badanie anomalii zawsze zakończy się sukcesem, ale może trwać bardzo długo.
Paradox Interactive zapowiedziało kolejną aktualizację Stellaris (2.1), zwaną Niven. Wprowadzi ona zmiany w sposobie badania anomalii oraz doda wielokrotne systemy gwiezdne. Podczas badania anomalii dotychczas możliwa była porażka, co nie wnosiło wiele do rozgrywki - nie licząc frustracji graczy. Po wprowadzeniu aktualizacji naukowiec na poziomie 2, badający anomalię na poziomie 2, szybko upora się z zadaniem, ale jeśli ten sam naukowiec zajmie się anomalią na poziomie 10, będzie musiał poświęcić jej mnóstwo czasu, nim osiągnie (gwarantowany) sukces.
Wraz z aktualizacją Niven zmieni się także sposób generowania sieci Hyperlane, łączącej gwiazdy i systemy. Nie będzie ona już po prostu łączyć ze sobą różnych miejsc, skoncentruje się wokół skupisk gwiazd, połączonych ze sobą szlakami, które będą stanowić naturalne przewężenia.
W grze zostaną także dodane nowe typy gwiazd i systemów gwiezdnych, w tym systemy wielokrotne, składające się z dwóch - trzech gwiazd, gdzie znajdzie się więcej planet i zasobów niż w przypadku pojedynczych systemów gwiezdnych. Po wprowadzeniu aktualizacji, będą generowane pasy asteroidów, czasem bogatych w cenne surowce. W niektórych systemach znajdzie się mnóstwo surowców, pilnowanych przez kosmiczne stworzenia.
Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnym forum.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!