Czas na finał epickiej historii. Czas na zwycięstwo Głębi.
Czas na finał epickiej historii. Czas na zwycięstwo Głębi.
Już 27 czerwca na półki księgarń trafi Głębia: Bezkres - czwarty tom space opery Marcina Podlewskiego. Głębia to jedna z najlepszych serii science-fiction w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. Autor dokładnie zaplanował świat i bohaterów, dołożył też starań, by wiernie odwzorować kosmos (research do pierwszego tomu zajął ponad pół roku). Podlewski podkreśla, że szukanie map Drogi Mlecznej i wiernego odwzorowania sektorów gromad gwiezdnych było ciekawym wyzwaniem. Specjalnie dla cyklu powstała mapa Wypalonej Galaktyki - drobny wycinek tego, co autorowi udało się znaleźć.
Już za miesiąc poznamy finał epickiej historii:
Blady Król powrócił, by siać śmierć i zniszczenie. Floty pozbawione galaktycznej sieci tracą ze sobą kontakt. Wydaje się, że mogą tylko bezradnie patrzeć na spustoszenie dokonywane przez Blady Zastęp.
Załoga Wstążki podejmuje rozpaczliwą próbę odzyskania części uprowadzonych statków. Resztki ludzkiej floty stają do straceńczej walki z potęgą, dla której są niczym innym jak marnym pyłem. Wszystkie decyzje nieuchronnie prowadzą do ostatecznej bitwy, po której nie będzie już następnej szansy. Jeśli przegramy pozostanie już tylko zimna pustka. I cisza.
Czas na finał epickiej historii. Czas na zwycięstwo Głębi.
- Kosmos zasiedlony przez różne cywilizacje, konflikty zbrojne na skalę galaktyczną, technologie i kultury zmieniające rasę ludzką w odmienne gatunki, tajemnice z przeszłości i zagrożenia dopiero nadchodzące, bohaterzy zaplątani w intrygi władzy i pieniądza, oryginalne pomysły scenograficzne i naukowe. Tym powinna być dobra space opera. I cieszę sie, że polscy autorzy znowu piszą dobre space opery, takie jak cykl "Głębia" Marcina Podlewskiego. Polecam! - zachęca Tomasz Kołodziejczak.
Marcin Podlewski debiutował na łamach magazynu LAMPA. W 2013 roku ukazała się jego pierwsza powieść - Happy END - będąca mieszaniną horroru, fantastyki i postapo. W tym samym roku opowiadaniem Edmund po drugiej stronie lustra (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki.
Głębia: Skokowiec, pierwsza część tetralogii Głębia, ukazała się w roku 2015. Autor zabiera czytelników do świata, w którym opanowana niegdyś przez ludzi Droga Mleczna została zniszczona niemal w stu procentach przez serię potwornych wojen, a nadprzestrzenne skoki przez tytułową Głębię mogą prowadzić do zgubnego w skutkach szaleństwa. Skokowiec był nominowany do Książki Roku 2015 Nowej Fantastyki. Tom 2 i 3 Głębi otrzymały nominację serwisu Lubimy Czytać do Książki Roku, a tom 3 ponownie nominację do Książki Roku Nowej Fantastyki.