Wygląda na to, że firma w żadnym wypadku nie zamierza zwalniać tempa. Inwestycja w zarówno większe, jak i mniejsze tytuły ma na celu zachęcić graczy do złożenia broni i skorzystania z usług Epic Games Store. Czy zespół osiągnie oczekiwane rezultaty? Szczerze w to wątpię, aczkolwiek nic nie zmienia faktu, że firma nie ma za bardzo, na co narzekać – udało jej się zgarnąć osiem nowych produkcji.
- Ooblets: gra RPG typu sandbox, która łączy rolniczą mechanikę ze Stardew Valley z systemem tresowania stworków z serii Pokemon. Przygodę rozpoczynamy z niedużym gospodarstwem rolnym obok równie małego miasteczka, a naszym głównym celem jest zarówno uprawa roślin, jak i sadzenie nasion, z których wyrastają tytułowe stworki, ooblety.
- No Straight Roads: trzecioosobowa gra akcji z elementami gier rytmicznych, będąca – według swoich twórców – “hołdem dla muzyki i muzyków”. Opowiada historię pewnego undergroundowego zespołu rockowego, który dzielnie walczy z ogromną korporacją wydawniczą. Dzięki muzyce możemy tutaj między innymi przewidywać ataki wrogów, a także zmieniać bieg wydarzeń.
- The Eternal Cylinder: nowe podejście do gatunku survivalowych gier przygodowych w otwartym świecie. Gracz przejmuje kontrolę nad stadem stworzeń żyjących w bardzo dziwnej, wręcz surrealistycznej krainie. Naszym zadaniem jest eksploracja biomów oraz ekosystemów, unikając przy tym tytułowego Wiecznego Cylindra, czyli mobilnej megastruktury, która całkowicie zniszczyła i pochłonęła cywilizacje.
- Superliminal: znów nowe podejście, tyle że tym razem do gatunku gier logicznych. Gracz zmuszony zostaje do porzucenia swoich dotychczasowych przekonań. Manipulujemy otaczającym nas światem i rozwiązujemy graniczące z niemożliwością łamigłówki.
- The Alto Collection: Alto’s Adventure oraz Alto’s Odyssey zmierzają na pecety. Główną atrakcją w przypadku obu tytułów jest jazda na desce po przepięknych stokach Alp oraz szybowanie nad ziemią. Wszystko wygląda bardzo płynnie i jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem.
- Manifold Garden: eksploracyjna gra logiczna, będąca debiutem niezależnego studia William Chyr Studio. Przenosi gracza do irracjonalnego świata – prawa fizyki tutaj praktycznie nie istnieją. Główną atrakcją jest eksploracja nadzwyczajnego otoczenia i odkrywanie jego tajemnic.
- Wattam: debiutancki projekt studia Funomena, gdzie naszym zadaniem jest znalezienie jak największej liczby nowych przyjaciół. Zdarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, wchodząc w interakcje z najróżniejszymi stworami rodem z fantasy.
- Airborne Kingdom: na koniec udajemy się w baśniową podróż nad pustynią, gdzie musimy zbudować swoje królestwo. Gra w oryginalny sposób połączyła zarządzanie miastem z eksploracją niesamowitego świata oraz jego historią. Budujemy mieszkania, zbieramy niezbędną do życia żywność, zaspokajamy potrzeby swoich mieszkańców i staramy się regularnie zwiększać ich liczebność.