Skradzione kody źródłowe gier CD Projektu zostały sprzedane. Aukcja zakończona

Wincenty Wawrzyniak
2021/02/11 19:25
5
0

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, aukcja z kodami źródłowymi gier CD Projektu RED została zakończona. O sukcesie mieli poinformować hakerzy.

Jeszcze wczoraj wieczorem donosiliśmy o wystawieniu kodów źródłowych gier Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści oraz testowej wersji Wiedźmina 3 ze wsparciem dla technologii ray-tracingu (nazywanej Wiedźminem 3 RTX) na licytację.

Jest to oczywiście bezpośrednio powiązane z niedawnym atakiem hakerskim na serwery CD Projektu. W pierwszej kolejności miał miejsce wyciek kodu źródłowego Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. W międzyczasie dowiedzieliśmy się również, że – przynajmniej zdaniem Grzegorza Zajączkowskiego, lidera cyfryzacji Komisji Europejskiej – szanse na namierzenie sprawców ataku marne. Co więc tym razem? Hakerzy mieli poinformować, że aukcja zakończyła się powodzeniem.

Skradzione kody źródłowe gier CD Projektu zostały sprzedane. Aukcja zakończona

GramTV przedstawia:

Informacja pochodzi do organizacji KELA, która zajmuje się monitorowaniem ruchu w tak zwanym darknecie. Jak podaje również serwis The Verge, przestępcy ogłosili, iż wpłynęła do nich satysfakcjonująca oferta spoza forum pod warunkiem braku jakiejkolwiek dalszej dystrybucji lub sprzedaży. Redaktorzy portalu IGN mieli okazję porozmawiać z Viktorią Kivilewicz, analityczką pracującą we wspominanym KELA.

Wczytywanie ramki mediów.

Kobieta wyjaśniła, że na ten moment zebrane dane wskazują na jednorazowe sprzedanie wszystkich skradzionych danych. Nie jest jednak możliwe – przynajmniej na ten moment – stwierdzenie, kto w ogóle je kupił i przede wszystkim po co. Czy sytuacja jakkolwiek się rozwinie? Czas pokaże.

Komentarze
5
koNraDM4
Gramowicz
12/02/2021 08:12
Gregario napisał:

Ciekawe jaką gwarancję ma kupujący, że złodzieje nie odsprzedadzą, albo po prostu nie upublicznią kodów w przyszłości? Bo tak się umówili?

W Darknecie jako, że nie ma nic podobnego do biura ochrony praw konsumenta (XD) sporo zależy od wiarygodności konkretnych person. Gdyby sprzedali to gdzieś dalej mogliby liczyć na znacznie mniej interesujące oferty bo nikt nie wyłoży dużo hajsu na kogoś kto może działać wbrew umowie. Wiem, że ciężko mówić o wiarygodności w miejscu gdzie każdy o ile się dość dobrze postara pozostaje anonimowy ale mają i na to swoje sposoby.

Gregario
Gramowicz
12/02/2021 02:21

Ciekawe jaką gwarancję ma kupujący, że złodzieje nie odsprzedadzą, albo po prostu nie upublicznią kodów w przyszłości? Bo tak się umówili?

Elton1
Gramowicz
12/02/2021 00:05
sc napisał:

A co jeśli to sam CDPR kupił pliki?

Bardzo prawdopodne, że tak właśnie było, ale nigdy się do tego nie przyznają.




Trwa Wczytywanie