Po premierze Glitchwalkers wzrosło zainteresowanie wokół Astroneer.
Astroneer zadebiutował pierwotnie w 2016 roku w ramach wczesnego dostępu. Od 2019 roku gracze mogą natomiast cieszyć się wersją 1.0. Kilka dni temu na rynek trafiło DLC Glitchwalkers i choć odbiór dodatku na platformie Steam klasyfikowany jest jako „mieszany”, zauważalnie wzrosła popularność gry.
Dzięki DLC Glitchwalkers wzrosło zainteresowanie grą Astroneer
Jak wspomnieliśmy powyżej, kilka dni temu zadebiutowało pierwsze, duże DLC do Astroneer. Sandboxowa przygodówka, dzięki dostępnemu od 13 listopada dodatkowi Glitchwalkers, cieszy się w ostatnich dniach sporą popularnością. Jak wskazują statystyki serwisu SteamDB, w najgorętszym momencie minionych 24 godzin jednocześnie bawiły się 15 293 osoby. Warto zauważyć, że wynik zbliżył się do tak zwanego all-time peak, który niecałe 6 lat temu wyniósł 17 896 graczy.
Odbiór samego DLC jest jednak obecnie „mieszany”. Jedynie 51% z ponad 340 ocen jest pozytywnych. Według części graczy dodatek jest zbyt drogi i nie oferuje ciekawej zawartości. Nie brak głosów, że treść oferowana w ramach rozszerzenia to właściwie nowy tryb rozgrywki, a nie pełnoprawne DLC.
Aeoluz, zupełnie nowa planeta, jest też największą i najbardziej złożoną z naszych planet. Nowe biomy i wyzwania czekają na każdego astronautę wystarczająco odważnego lub nierozważnego, aby postawić stopę w tym niezbadanym świecie. – czytamy w opisie rozszerzenia.
GramTV przedstawia:
Jeśli zaś chodzi o Astroneer, gra pozwala budować w układzie planetarnym bazy i tworzyć wyjątkowe budowle. Gracze mogą zautomatyzować linie produkcji, a także stworzyć od zera stacje robocze, maszyny wydobywcze czy systemy kolejowe. Każde z siedmiu ciał niebieskich dostępnych w nieznanym systemie można zbadać „od powierzchni aż po rdzeń”.
Na koniec przypomnijmy raz jeszcze, że Astroneer trafiło na rynek w 2016 roku. Pełna wersja miała premierę w 2019. Za produkcję odpowiada System Era Softworks.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!