Cities Skylines 2 doczeka się istotnych zmian. „Ekonomia 2.0” niebawem trafi do city-buildera

Patrycja Pietrowska
2024/06/04 09:40
0
0

City-builder może powoli zmierzać w dobrym kierunku.

Ubiegłoroczna premiera Cities Skylines 2 zdecydowanie nie należała do najbardziej udanych. Problemy z wydajnością czy długie oczekiwanie na narzędzia dla moderów nie wpłynęły w pozytywny sposób na odbiór gry. W ostatnim czasie pojawiły się jednak pierwsze oznaki tego, że city-builder może powoli wychodzić na prostą, a teraz deweloperzy zapowiadają naprawdę istotne zmiany, które rzeczywiście mogą odmienić oblicze produkcji.

Cities Skylines 2 doczeka się istotnych zmian. „Ekonomia 2.0” niebawem trafi do city-buildera

Cities Skylines 2 otrzyma aktualizację o nazwie „Ekonomia 2.0”

Na oficjalnej stronie Colossal Order ukazał się nowy komunikat dotyczący Cities Skylines 2. Tym razem deweloperzy postanowili przybliżyć aktualizację „Ekonomia 2.0”, która ma trafić do gry w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jak zauważają twórcy, jednym z elementów, które nie przypadły do gustu graczom była właśnie symulacja ekonomiczna, która została przez zespół w istotny sposób przebudowana.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, studio dążyło do sytuacji, w której miłośnicy gry będą mogli „dokonywać bardziej znaczących wyborów i mieć większą kontrolę nad różnymi aspektami rozgrywki”. Jedną z ważniejszych zmian, która zmierza do Cities Skylines 2 jest usunięcie dotacji rządowych, co ma uczynić zarządzanie gospodarką nie tylko bardziej wymagającym, ale również przejrzystym.

GramTV przedstawia:

Twórcy zrównoważyli także koszty Usług Miejskich, dodając opłatę za ich import, która będzie skalowana wraz z rozwojem miasta. Gracze będą mogli zdecydować, czy chcą włączyć możliwość importowania usług z zewnątrz, czy wolą polegać na zasobach dostępnych lokalnie.

Jeśli zaś chodzi o gospodarstwa domowe, rodzaj pojawiających się budynków będzie zależeć od poziomu zadowolenia mieszkańców, bezdomności w mieście, dostępnych miejsc w placówkach edukacyjnych czy wolnych stanowisk pracy. Popyt komercyjny będzie natomiast bardziej związany z potrzebami obywateli, a strefy biurowe i przemysłowe mają produkować bardziej dopasowane do zapotrzebowania sklepów towary. Wprowadzono także zmiany w zakresie edukacji oraz pracy mieszkańców.

Szczegółowe informacje związane z „Ekonomią 2.0” znajdują się w tym miejscu. Zainteresowanym pozostaje na ten moment oczekiwać na kolejne aktualizacje ze strony deweloperów, a druga część dziennika ma ukazać się w przyszłym tygodniu. Na koniec przypomnijmy, że Cities Skylines 2 zadebiutowało 24 października 2023 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!