Pomimo ogromnej krytyki ze strony graczy Dragon's Dogma 2 radzi sobie świetnie.
Niedawno informowaliśmy Was o nieciekawej sytuacji związanej z grą Dragon’s Dogma 2.Społeczność zmieszała produkcję Capcomu z błotem, gdy ta została wypuszczona na rynek z nigdzie wcześniej niepokazywanym sklepikiem z mikrotransakcjami.Deweloperzy wydali wprawdzie oficjalne doświadczenie w tej sprawie (oraz w sprawie fatalnej optymalizacji), ale nie są to w żadnym wypadku przeprosiny czy sensowne wyjaśnienia. Mimo tego gra radzi sobie naprawdę świetnie.
Dragon’s Dogma 2 radzi sobie świetnie na Steamie pomimo ostrej krytyki graczy
Gdy udamy się bowiem na stronę SteamDB w celu sprawdzenia statystyk, w trakcie przygotowywania tej wiadomości społeczność ustanowiła nowy rekord aktywności, który co kilka minut zmienia się na coraz to wyższe liczby – ale generalnie oscyluje w okolicach 226 tysięcy użytkowników grających jednocześnie i szybko pnie się ku okrągłym 230 tysiącom. Oczywiście, ma to jak największy sens, ponieważ mamy weekend, więc graczy będzie znacznie więcej.
Nie zmienia to jednak faktu, że liczne negatywne recenzje, które aktualnie stanowią ponad 50% wszystkich opinii (tych jest prawie 24 tysiące) raczej niewiele zmieniły. Capcom najwyraźniej zdecydował się w ten sposób „zbadać grunt” i zobaczyć, czy wprowadzenie mikrotransakcji do kolejnej wielkiej gry RPG dla pojedynczego gracza będzie kroplą, która przeleje czarę goryczy. Odpowiedź znacie.
GramTV przedstawia:
Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Dragon’s Dogma II jest dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.
Redaktor serwisu Gram.pl od lipca 2019 roku i student groznawstwa. Na co dzień zajmuję się newsami, ale czasem napiszę coś dłuższego. Jestem absolutnie uzależniony od kawy, muzyki i dobrych RPG-ów!
Gra w weekend po premierze ma pick aktywności, ciekawe czemu? xD Oczywiście za 2-3 tygodnie będzie już na dnie po tym jak ludzie którzy dali zbaitować na recenzje i kupili preorder zobaczą co to jest i rozpoczną zwroty a nowa sprzedaż będzie oscylować w okolicach zera.