Gdy PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) odnosi się do najnowszych dzieł popkultury, to zazwyczaj oznacza to krytykę. Ale w przypadku Strażników Galaktyki 3 organizacja postanowiła pochwalić twórców oraz samego Marvela, uznając produkcję za najlepszy film roku o prawach zwierząt.
PETA nagrodziła Strażników Galaktyki 3 i Jamesa Gunna
W argumentacji PETA podaje, że film „opowiada piękną i pełną współczucia historię o testowaniu na zwierzętach”. Organizacja pochwaliła Strażników Galaktyki 3 za ukazanie skutków testów na zwierzętach, przy pomocy cyfrowo animowanych postaci Rocketa, Lylli, Floor i Teefs.
Scenariusz Jamesa Gunna nie odbiega od trudnych (ale często prawdziwych) tematów, a my jesteśmy podekscytowani opowieścią o empatii dla wszystkich żywych, uroczych istot. Za urzekającą i przekonującą kreację Rocketa i jego przyjaciół, oraz przypomnienie widzom, że zwierzęta torturowane w laboratoriach to istoty czujące, a nie wytatuowane na nich numery, PETA uhonorowała Gunna nagrodą Not a Numer Award.
James Gunn za sprawą Rocketa nadał twarz, imię i osobowość milionom wrażliwych zwierząt, które przechodzą przez laboratoria. PETA wyróżnia Strażników Galaktyki 3 jako najlepszy film roku o prawach zwierząt, ponieważ pomaga widzom postrzegać zwierzęta jako jednostki i sugeruje, że możemy na nich eksperymentować, ale nie oznacza, że powinniśmy – powiedziała wiceprezes PETA, Lisa Lange, w oświadczeniu.
Film nie stroni od pokazywania prawdziwych elementów okrutnych eksperymentów na zwierzętach. PETA wskazuje, że kody zamiast imion stosowane przez Wielkiego Ewolucjonistę zostały zaczerpnięte z rzeczywistości. Podobnie wygląda to w przypadku niektórych sprzętów wykorzystywanych w prawdziwych laboratoriach, które możemy zobaczyć w filmie.
Podobnie jak przyjaciele Rocketa, Lylla, Teefs i Floor, większość zwierząt wykorzystywanych w laboratoriach jest zabijana pod koniec swojego pełnego cierpienia życia. Są przetrzymywani w ciasnych klatkach, często samotni i okaleczeni, zarażeni chorobami, celowo hodowani, by cierpieli z powodu wyniszczających warunków, zmuszani do znoszenia wielu bolesnych procedur, zamykani w urządzeniach przytrzymujących, bombardowani bodźcami przez dłuższy czas i często pozbawieni odpowiedniego pożywienia, wody i łagodzenia bólu.
I chociaż National Institutes of Health wydaje prawie 20 miliardów dolarów rocznie z funduszy podatników na testy na zwierzętach, badania wykazały, że 95% wszystkich nowych leków, które są bezpieczne i skuteczne w testach na zwierzętach, nie udaje się w badaniach klinicznych na ludziach, ponieważ nie działają lub są niebezpieczne.
Film przypomina widzom, że wszystkie zwierzęta zasługują na życie na wolności pod gołym niebem, a nie zamknięcie w klatkach laboratoryjnych – podsumowała PETA w oświadczeniu.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!