Kiedy rozpoczynamy przygodę w Zonie, musimy wybrać jeden z trzech dostępnych poziomów trudności - to nic niezwykłego, a systemy te działają podobnie, jak w innych grach. Tutaj wyjaśnimy pokrótce, czym różnią się poszczególne poziomy trudności w grze Stalker 2.
- Początkujący. Ten poziom będzie najlepszy dla tych, którzy chcą skupić się na w miarę bezstresowej eksploracji. Na tym poziomie znajdujemy więcej pomocnych zasobów: leków, bandaży czy środków zwalczających efekty promieniowania. Otrzymujemy też mniejsze obrażenia.
- Stalker. Na tym poziomie wyzwanie jest zrównoważone. Trzeba grać uważnie i unikać otwartej walki z dużymi grupami wrogów jednocześnie. Podczas eksploracji znajdziemy optymalną liczbę zasobów, którymi trzeba odpowiednio zarządzać.
- Weteran. Najtrudniejszy poziom, który nie tylko zmniejsza ilość znajdowanych apteczek i amunicji, ale sprawia też, że wrogowie (szczególnie mutanty) mają więcej punktów zdrowia. Przeciwnicy są ogólnie bardziej niebezpieczni.
Jeśli Stalker 2 to twój pierwszy kontakt z serią, polecamy poziom Początkujący. Wcale nie jest to poziom tak łatwy, jak typowy Easy z wielu innych gier - wciąż możesz liczyć tu na satysfakcjonujące wyzwanie.
GramTV przedstawia:
Poziom trudności można zmienić w trakcie gry. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przetestować różne opcje i w końcu wybrać tę, na której gra nam się najwygodniej.
Wróć do strony głównej: Stalker 2 - poradnik, jak grać, wskazówki
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!