Warner Bros zmienia plany. Filmy studia nie trafią po 45 dniach do HBO Max

Radosław Krajewski
2022/08/08 10:30
2
0

Użytkownicy platformy nie cieszyli się długo ze skróconego okna kinowego.

Jedną z najważniejszych zalet HBO Max miały być premiery filmów już po 45 dniach od ich kinowych debiutów. Subskrybenci serwisu mogli w tym roku cieszyć się przyśpieszonymi premierami takich hitów, jak „Batman” i „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. Niestety na tym lista się kończy i kolejne filmy Warner Bros. nie trafią tak szybko do biblioteki HBO Max.

Warner Bros zmienia plany. Filmy studia nie trafią po 45 dniach do HBO Max

Koniec z premierami filmów Warner Bros. na HBO Max po 45 dniach od kinowego debiutu

Wytwórnia niedawno spotkała się z inwestorami, aby omówić drugi kwartał roku. To właśnie wtedy firma zaprezentowała nowy plan rozwoju, który ma pomóc studiu wyjść z ogromnych długów, sięgających 53 miliardów dolarów. Warner Bros szuka oszczędności, ale również dodatkowego zarobku, dlatego prezes firmy, David Zaslav, zapowiedział nowy model dystrybucji swoich tytułów. Filmy najpierw będą trafiać do kin, następnie do serwisów VOD, a dopiero na końcu na platformę streamingową. Pierwszą ofiarą zmian jest „Elvis”, który już powinien być dostępny na HBO Max. Zamiast tego film trafił najpierw na VOD i według ostatnich doniesień dopiero na początku września pojawi się na platformie HBO.

GramTV przedstawia:

Tym samym kolejne filmy Warner Bros., w tym wydane niedawno „DC Liga Super-Pets”, a także „Black Adam” oraz „Shazam! Gniew bogów”, nie pojawią się na HBO Max po 45 dniach od kinowej premiery. Warto zauważyć, że z podobnego modelu dystrybucji korzysta Universal, który najpierw wypuszcza swoje filmy do kupienia lub wypożyczenia w zewnętrznych platformach VOD.

Komentarze
2
Kraju
Redaktor
Autor
08/08/2022 17:46
JakiśNick napisał:

A czym się różni hbo od vod? Przecież HBO to właśnie VOD.

Masz rację, ale dla uproszczenia przyjęło się, że VOD oferują kupno lub wypożyczenie filmu, a platformy/serwisy streamingowe pozwalają na obejrzenie wszystkich dostępnych treści za konkretną miesięczną opłatą. Inaczej HBO Max byłoby opisane jako SVOD (Subscription Video on Demand), a takie usługi jak Chili czy Rakuten jako PVOD (Premium Video on Demand). Stąd ten umowny podział na streaming i VOD.

JakiśNick
Gramowicz
08/08/2022 16:43

A czym się różni hbo od vod? Przecież HBO to właśnie VOD.