Jeżeli Forza Horizon 2 to dla Was pierwsza przygoda z tym odłamem Forza Motorsport - nie bójcie nic. Nasz mały poradnik pomoże odnaleźć się Wam w tym muzyczno-festiwalowym świecie.
Jeżeli Forza Horizon 2 to dla Was pierwsza przygoda z tym odłamem Forza Motorsport - nie bójcie nic. Nasz mały poradnik pomoże odnaleźć się Wam w tym muzyczno-festiwalowym świecie.
Chwilę później Forza Horizon 2 stawia przed graczami pierwszy poważny problem - jakie auto wybrać na początek zabawy. Opcje są trzy: BMW Z4 SDrive35IS, Chevrolet Camaro SS Coupe oraz Toyota Supra RZ. Wszystkie trzy są pojazdami napędzanymi na tylną oś. BMW to najnowsze z aut, pochodzi z roku 2011. Z dostępnych do wyboru aut ma najwyższą prędkość maksymalną oraz przyspieszenie, prowadzi się równie dobrze co Toyota i ma równie dobre hamulce. Z4 także lepiej od Supry startuje. Jedyny problem to uroda tego samochodu, który co tu dużo ukrywać - trzeba po prostu lubić. Toyota Supra z 1998 choć odrobinę słabsza od BMW, ma o niebo ładniejszą sylwetkę o bardziej tradycyjnych i sportowych kształtach. Oczywiście wybieracie według własnego uznania - kto woli europejskie samochody, ten zapewne opowie się za BMW. Fani japońszczyzny z całą pewnością wybiorą Toyotę. A co z Camaro SS Coupe? To pojazd z roku 1969. Dobry wybór dla fanów muscle car pod warunkiem, że wiedzą co robią. Chevrolet jest najwolniejszym z aut do wyboru, najgorzej przyspiesza, hamuje i jest najtrudniejszy do opanowania. Jeżeli macie ochotę na trochę klasyki, ale boicie się, że auto na początku będzie przeszkadzało w zabawie swoimi gorszymi osiągami możecie wybrać inny pojazd, a Camaro kupić za niecałe 30 minut. Powinniście mieć już wtedy na koncie potrzebną sumę 45,000 kredytów i coś ekstra na podstawowe ulepszenie osiągów.
Od wybranego rodzaju auta zależy jakie w danej chwili gra zaproponuje mistrzostwa do rozegrania. Schemat kariery jest jeden i ogrywany w kółko - wycieczka samochodów jedzie do miasta, w którym odbywają się mistrzostwa składające się z 3-4 wyścigów, a następnie wszyscy ruszają dalej. Mistrzostwa wybierane są na początku automatycznie do klasy samochodu, który akurat posiadacie. Jeżeli jechaliście akurat czymś, czym absolutnie nie macie ochoty się ścigać, lub po prostu w międzyczasie zmieniliście zdanie - nic straconego. Wystarczy, że podjedziecie do festiwalowego centrum w danym mieście i wybierzecie sobie inne mistrzostwa do rozegrania.
Pod przyciskiem menu na padzie od Xboksa One znajduje się dostęp do kilku ciekawych opcji. Na stronie głównej dołączyć możecie do zabawy sieciowej, zaprosić do gry znajomego z listy przyjaciół, uruchomić specjalny tryb do robienia zdjęć, przyjrzeć się reklamowanym samochodom oraz dostępnym do kupna DLC, a także wejść w ustawienia. To jest miejsce, w którym nie tylko dostosujecie własności ekranu czy zmienicie poziom głośności muzyki, ale także poznacie szczegóły sterowania oraz zmodyfikujecie ustawienia poziomu trudności. Druga z zakładek - social - to miejsca, w którym praktycznie w każdym momencie zabawy możecie sprawdzić nowe informacje od twórców gry, odebrać przyznawane Wam nagrody lub dowiedzieć się, ile pod Waszą nieobecność zarobił drivatar biorąc udział w wyścigach z innymi graczami. Kluby to specjalna zakładka poświęcona informacjom dotyczącym klubu, którego barwy reprezentujecie. Znajdziecie tu m.in. wewnętrzy ranking. Rywale to kolejne miejsce poświęcone trybowie online. Tu dowiecie się jak wypadacie na tle znajomych w poszczególnych konkurencjach. W zakładce samochody otrzymacie szybki dostęp do swojego garażu oraz możliwość dostosowania samochodu wedle własnych potrzeb. W "społeczność" możecie przejrzeć prace innych graczy - mowa tu zarówno o fotkach z gry, jak i projektach malowań poszczególnych samochodów. Zakładka postęp, jak wskazuje sama nazwa, poświęcona jest szczegółowym statystykom zabawy i liście osiągnięć z gry. To także tutaj możecie wydawać punkty zalet oraz kręcić kołem fortuny, licząc na uśmiech losu. Czym dokładnie są te opcje, szerzej opiszemy już za moment. Tymczasem wspomnimy jedynie, że ostatnia z zakładek to "rynek usług", a więc miejsce do zakupu DLC, przepustek czy członkostwa VIP.
Pod przyciskiem view znajduje się natomiast dostęp do mapy. Umieszczone są na niej wyścigi wchodzące w skład mistrzostw, w których bierzecie akurat udział, zadania poboczne dotyczące listy życzeń, miejsca zlotów samochodowych, wycieczki online, a także fotoradary i tablice do rozwalania - te z doświadczeniem, oraz te zniżkowe do szybkiej podróży. Jeżeli dowiecie się o miejscu, w którym należy poszukiwać zapomnianego wozu, to stosowny okrąg zostanie zaznaczony właśnie na tej mapie. Jeżeli chcecie gdzieś dotrzeć, właśnie tu możecie wyznaczyć trasę dla GPS-u. Wystarczy wybrać miejsce docelowe oraz zatwierdzić je przyciskiem A, aby automatycznie wytyczyć trasę dojazdu do tego miejsca.
Wracając do zalet - wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia gra przyznaje punkty umiejętności, które wydaje się na zakup poszczególnych zalet. Mogą to być np. "cień aerodynamiczny", który o 10% powiększa wynik za perfekcyjną jazdę w cieniu, ""trzymaj się" sprawiające, że kombinacja umiejętności kończy się o sekundę później niż normalnie lub "układ odpornościowy", który sprawi, że podczas zabawy w zainfekowanych gracz na początku zabawy ma łącznie aż 15 sekund w trybie ducha, aby oddalić się w bezpieczne miejsce (chyba, że zostanie wylosowany, by zaczynać jako zainfekowany - wtedy zaleta nie ma zastosowania). Warto tu zaglądać i wykupić jak najwięcej zalet, bo sprawiają one, że gra jest trochę łatwiejsza i ciekawsza. Na przemian z punktami umiejętności za awans na wyższy poziom otrzymać można obrót kołem fortuny. Jest to losowa zabawa, w której w zależności od szczęścia wygrać można dodatkowe kredyty albo samochody. Suma może być mała (np. 6 tysięcy) albo olbrzymia (60 tysięcy), a wszystko zależy od szczęścia. Pamiętajcie więc trzymać kciuki, gdy kręcicie kołem fortuny, aby szczęście się do Was uśmiechnęło.
Nie zapomnijcie także pobrać na dysk i zainstalować aplikacji Forza hub. Jest to miejsce, z którego dowiecie się o wszystkich planowanych eventach oraz wydawanych do gry DLC. Co więcej, twórcy umieszczają tu także teksty o ciekawych postaciach ze świata motosportu oraz cotygodniowe podsumowania różnych wydarzeń. Warto być na bieżąco, ale odwiedzanie Forza hub jest opłacalne także z innego powodu - w zakładce "moja gra Forza" poznacie szczegółowe statystyki dotyczące wszystkich posiadanych przez Was gier z serii Forza, porównacie swoje osiągi z wynikami znajomych, a co najważniejsze odbierzecie nagrody za awans na kolejne poziomy wtajemniczenia. Czym więcej gier z serii Forza ograliście, tym twórcy będą Was obdarowywać lepszym zestawem upominków. Pamiętajcie więc o regularnym odwiedzaniu tego miejsca.
Tydzień z Forza Horizon 2 jest wspólną akcją promocyjną firm gram.pl oraz Microsoft Polska.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!