Green Game: TimeSwapper
- platformy docelowe: PC
- data premiery: 4 kwietnia
- producent: iFun4all
- wydawca: iFun4all
Dark Souls III i Quantum Break to nie jedyne gry, które zadebiutują w kwietniu. Zagramy także w Ratchet & Clank, The Banner Saga 2 i nie tylko.
Po sukcesie, jaki odniosła gra Red Game Without A Great Name rodzime studio iFun4all idzie niejako za ciosem. Niejako, bo nie serwuje nam pełnoprawnej kontynuacji wspomnianej produkcji, ale grę bazującą na fundamentach poprzedniczki z zupełnie nową mechaniką zabawy. Zamiast przesuwania kursora czy też palca po ekranie dotykowym tym razem manipulujemy czasem, by aktywować lub dezaktywować pułapki i elementy otoczenia, co pozwoli mechanicznemu ptakowi na ominięcie przeszkód i dotarcie do końca planszy. Green Game: TimeSwapper, tak jak poprzednik, charakteryzuje się wysokim (ale nie przesadzonym!) poziomem trudności i oferuje pięćdziesiąt zróżnicowanych etapów.
Choć posiadacze komputerów osobistych już wiele miesięcy temu mogli zapoznać się z grą rajdową DiRT Rally w ramach Wczesnego Dostępu na Steamie, a później dzięki finalnej wersji tytułu, w kwietniu zadebiutuje on na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Najnowsza gra studia Codemasters Software zostanie wydana w pudełku za sprawą rodzimego dystrybutora, CDP.pl. W naszej recenzji DiRT Rally otrzymało bardzo wysoką notę 88/100 punktów, a w podsumowaniu możemy przeczytać, że DiRT Rally przyszywa wykastrowanemu gatunkowi to, co zgubił kilka lat temu. Na taką grę fani czekali od lat.. Twórcy zaserwowali miłośnikom gatunku powrót do korzeni, świetny model jazdy, emocjonującą, przyjemną i satysfakcjonującą rozgrywkę, a także dobrą stronę audiowizualną. Wzorem klasycznych produkcji tego typu DiRT Rally nie oferuje funkcji cofania czasu, co również należy uznąć za ogromną zaletę.
Wielu graczy z pewnością oczekiwałoby premiery kolejnej części Alana Wake'a, ale twórcy tej produkcji, studio Remedy Entertaiment, wprowadza do świata elektronicznej rozrywki nową markę, Quantum Break. To widowiskowa gra akcji przenosząca graczy do niedalekiej przyszłości. Podczas rozgrywki wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a motywem przewodnim jest możliwość przyśpieszania lub spowalniania upływu czasu. Głównymi bohaterami są naukowcy, którzy otrzymali możliwość korzystania ze wspomnianej zdolności po wykonaniu jednego ze swoich nowych eksperymentów. Ta niesamowita umiejętność sprawia, że lokacje zmieniają się w trakcie zabawy w wyniku anomalii czasowych, a protagonista wykorzystuje ją nie tylko podczas walki z przeciwnikami, ale również po to, by naprawiać lub niszczyć rozmaite obiekty otoczenia.
Gra miała już premierę w Japonii, ale w pozostałych regionach zadebiutuje dopiero 12 kwietnia. Dark Souls III to oczywiście kolejna odsłona serii wymagających action RPG-ów od studia From Software, na którą czeka wielu miłośników tego cyklu. Głównie ze względu na fakt, że reżyserem "trójki" jest Hidetaka Miyazaki odpowiedzialny także za pierwsze Dark Souls, Bloodborne i Demon's Souls. Oznacza to powrót do wielu rozwiązań znanych z debiutanckiego części popularnych Soulsów, w tym przede wszystkim otwartego i sprytnie połączonego ze sobą świata przy wykorzystaniu skrótów odblokowywanych w kolejnych etapach rozgrywki. Z pierwszych recenzji wynika, że gra – podobnie jak poprzedniczki – charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, a także ogromnym dopracowaniem szczegółów.
Ratchet & Clank to ikona konsol z rodziny PlayStation. Warto mieć na uwadze, że najnowsza odsłona cyklu adresowana do właścicieli PlayStation 4 nie jest zupełnie nowa grą, lecz odświeżoną edycją kultowej produkcji rodem z PlayStation 2. Twórcy niezmiennie serwują nam przygodówkę akcji z elementami platformówki, w której tytułowi bohaterowie ratują galaktykę, ale całość okraszona została grafiką w wysokiej jakości, dostosowaną do współczesnych standardów. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorzy zmodyfikowali nieznacznie mechanikę rozgrywki tak, by była ona bardziej przystępna dla potencjalnych odbiorców, którzy nie mieli styczności z kultowym oryginałem wydanym przed laty.
W kwietniu odbędzie się premiera samodzielnego rozszerzenia do gry Democracy 3 o podtytule Africa. Zgodnie z nazwą przeniesiemy się do Afryki, gdzie wcielimy się w przywódcę demokratycznego państwa i będziemy je odpowiednio rozwijać, podejmując rozmaite decyzje społeczne i ekonomiczne. Co ciekawe, trzy dni po premierze wspomnianego dodatku, na polskim rynku zadebiutuje Democracy 3: Edycja Kolekcjonerska. Wydanie będzie zawierało podstawową wersję gry wraz z trzema pakietami DLC: Klony i Drony, Ekstremizm oraz Inżynieria Społeczna, a także dodatkowe scenariusze ukazujące polskie realia (pierwszy ukaże się w dniu premiery, kolejne w późniejszym terminie). W jednym z nich będzie starali się obniżyć wiek emerytalny obywateli i sfinalizować projekt 500+ oraz zmierzyć się z problemami, jakie zostawił po sobie poprzedni rząd.
Można śmiało przyznać, że w ostatnim czasie miłośnicy klasycznych cRPG-ów nie mają powodów do narzekań, bo gatunek przeżywa drugą młodość. Niebawem do sprzedaży trafi kontynuacja bardzo udanego The Banner Saga od Stoic Games, które zaoferuje opowieść z akcją umiejscowioną w świecie inspirowanym nordycką mitologią, turowy system walki (prosty do zrozumienia, trudny do perfekcyjnego opanowania) zmuszający do opracowywania rozmaitych strategii na polu walki), zaawansowany system rozwoju postaci i dwuwymiarową, bardzo klimatyczną oprawę graficzną. W trakcie rozgrywki pokierujemy dowódcą karawany ludzi i gigantów, starając się znaleźć środki niezbędne do przetrwania w świecie chylącym się ku upadkowi.
Pamiętacie strategię ekonomiczną Constructor, która ukazała się w 1997 roku? Niebawem ta produkcja zostanie wydana w odświeżonej wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Tak, jak w przypadku większości remasterów, tak i tutaj gracze mogą liczyć na oprawę graficzną dostosowaną do współczesnych standardów i doskonale znaną, nietkniętą mechanikę rozgrywki. Wcielimy się zatem w szefa firmy budowlanej i będziemy wykonywać kolejne zlecenia, by zarabiać pieniądze, które przeznaczymy na rozwój przedsiębiorstwa. Zajmiemy się nie tylko stawianiem coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji, ale także wydobywaniem materiałów (np. drewna i betonu) niezbędnych w dalszej pracy.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!