Skorzystaj z usług subskrypcyjnych
To jest dobry pomysł na cały rok, ale jeśli ktoś na bieżąco nie korzysta z Game Passa, PS Plus Extra czy jakiejkolwiek innej oferty, w wakacje powinien to zmienić. Mając więcej czasu warto zapłacić za miesięczny abonament. To daje ogromny dostęp do gier. Wtedy można zrobić wszystko to o czym pisałem wcześniej. Znajdziemy tam gry narracyjne, japońszczyznę, cosy games czy cokolwiek innego na co akurat będziemy mieli ochotę. Zamiast więc kupować paczkę gier lepiej zapłacić raz i mieć dostęp do mnóstwa tytułów. Wtedy można przebierać w ofertach, sprawdzać wiele rzeczy, eksperymentować czy zagłębić się w ulubione gatunki. Jeśli ktoś chce spędzić wakacje przy konsoli/PC i nie chce skupiać się tylko na jednej grze, usługi subskrypcyjne wydają się idealnym rozwiązaniem. Szkoda, że takich atrakcji nie było kiedy byłem dzieckiem i miałem nie dwa tygodnie, a dwa miesiące letniego obijania się. Wtedy taka oferta byłaby perfekcyjnym spełnieniem oczekiwań.

Nadrób zaległości
Każdy z nas ma gry, w które chce zagrać, bo podoba nam się ich koncepcja czy wręcz nam wstyd, że ich nie doświadczyliśmy. Wakacje i większa ilość czasu to świetna okazja, aby wreszcie coś wykreślić z listy zaległości. Nie ma co się dłużej męczyć i ciągnąć coś za sobą. To jest dobra opcja dla tych, którzy nie mają nic pilnego do ogrania jeśli chodzi o nowości. Sam w zeszłym roku wykorzystałem ten czas, aby wreszcie poznać Disco Elysium. Inna sprawa, że takie starsze tytuły można często dostać za dużo mniejsze pieniądze. Powiedzmy sobie też szczerze - kiedy indziej nadrabiać zaległości? Albo świadomie godzimy się z tym, że w pewne rzeczy nigdy nie zagramy, albo bierzemy je na warsztat wtedy, kiedy jest więcej czasu.

Zrób sobie przerwę od grania
Nie oszukujmy się, czasami dobrze jest zrobić sobie przerwę od grania. Na przykład po to, aby spędzić nieco inaczej czas czy wyrobić sobie mały “głód” cyfrowych wrażeń. Powyższe pomysły są niezłe i warto je rozważyć. Jeśli jednak czujesz chociaż niewielki przesyt elektroniczną rozrywką, na urlopie spędź czas w inny sposób. Gry nie uciekną.

Sprawdź też nasze pozostałe rankingi:
- 10 ciekawych i nierealnych potencjalnych wspólnych projektów polskich studiów
- 10 najbardziej dochodowych gier na Steamie
- 10 powodów kryzysu w branży
- 10 największych studiów niezależnych
- 10 najbardziej żenujących momentów w historii E3
- wszystkie