The First Templar ma termin wydania

Adam "Harpen" Berlik
2010/12/22 08:36

Data premiery The First Templar najpierw pojawiła się w karcie katalogowej Steama. Kalypso Media, wydawca, postanowił zabrać głos w sprawie i ujawnił, kiedy gra trafi na sklepowe półki.

Jak dotąd wiedzieliśmy jedynie, że w The First Templar będzie nam dane zagrać w pierwszy kwartale 2011 roku. Teraz okazało się, że nowe dzieło studia Haemimont Games (m.in. Tropico 3) ukaże się 30 marca na całym świecie. Taką wiadomość przekazał wydawca, firma Kalypso Media. The First Templar ma termin wydania

Korzystając z okazji warto przypomnieć, że nadal przyjmowane są zapisy na beta-testy The First Templar w wersji pecetowej. Nie wiadomo, kiedy zostaną zorganizowane - pewne jest jedynie to, że dostęp do nich otrzymają jedynie wybrani gracze. Czy możliwość zapoznania się z grą przed premierą będą mieli także właściciele konsoli Xbox 360? Ciężko powiedzieć - ani producent, ani dystrybutor, nie wypowiedział się w tej kwestii.

The First Templar to połączenie gry akcji z elementami cRPG. Rozgrywkę będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła zostanie osadzona w XIII stuleciu i przedstawi wydarzenia, w których weźmie udział francuski templariusz, rycerz, chcący poznać tajemnicę Świętego Graala i szanowana niegdyś kobieta, oskarżona o herezję. Zajmą się oni dekonspiracją i odkryciem rozmaitych tajemnic. W tym celu zwiedzą około dwudziestu historycznych lokacji. Nie zabraknie dynamicznych stać z napotkanymi przeciwnikami, w trakcie których będziemy zdobywać doświadczenie, a tym samym awansujemy na kolejne poziomy.

GramTV przedstawia:

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
23/12/2010 16:03
Dnia 22.12.2010 o 22:58, Feanor napisał:

@Namaru 1) "Baldrics have been used since ancient times." Zdanie ogólne i ciężko powiedzieć co autor miał na myśli. Zresztą w ogóle ten artykuł jest bardzo po łebkach. Wystarczy, że używano ich w antyku i współcześnie na jakichś ceremoniach i zdanie jest już de facto prawdziwe. Nie ma też żadnych informacji w jakim charakterze baldric''ów używano w określonych okresach. Zakładam, że my cały czas mówimy o charakterze bojowym i XII wieku. 2) Moim zdaniem to prawdopodobnie nie oznacza tego co według Ciebie prawdopodobnie oznacza :P Nie jest napisane, że obecnie pełnią rolę bardziej ceremonialną niż praktyczną, tylko że mają zastosowanie militarne lecz pełnią raczej rolę ceremonialną niż praktyczną. Dla mnie to zastrzeżenie w jednym i tym samym zdaniu oznacza raczej, że taki charakter miały zawsze. 3) Tutaj pojawia się problem w dyskusji. Po pierwsze - o której "części" średniowiecza chcemy mówić? Miecz się zmieniał i inaczej wyglądał w X w. a inaczej w XV. Ramy czasowe samej epoki też są płynne, ale odwołując się do gry chyba nie ma co wybiegać poza wiek XIII. Żeby wiedzieć o jakim mniej więcej mieczu rozmawiamy warto powołać się na (chyba) najbardziej uznaną typologię mieczy pana Ewarta Oakeshott''a. Miecze pasujące na wiek XIII to typy XII - XIIIb ( http://www.albion-swords.com/articles/oakeshott-typology.htm). Mieczy długich nie używa się z tarczą, ale ten szczegół pominiemy... Biorąc pod uwagę wymiary z typologii najdłuższy miecz na ten okres powinien mierzyć 50 cali. Cal międzynarodowy to 2,54 cm (angielski jest tyćkę mniejszy). Prosty rachunek i wychodzi nam, że najdłuższy miecz nie powinien przekraczać 127cm. Do 2m to jeszcze kawał drogi. Miecz noszono u pasa, ale nie zwisał w dół jak smutna pyta lecz pod pewnym kątem. Pochwa była połączona ze specjalnym pasem, tzw. mieczowym, przeznaczonym do tego celu. Widocznie tak im było wygodniej niż na plecach skoro taki obraz utrwalił się w źródłach, wykopaliskach i na średniowiecznej ikonografii. Miecze zbliżające się długością do 2m (o dwumetrowych nie słyszałem) to miecze dwuręczne stosowane przez landsknechtów, ale tu już wchodzimy lekko w renesans ( http://en.wikipedia.org/wiki/Zweihänder). Jak widzisz nie są oni przedstawiani z mieczami na plecach, a obrazki są z epoki. Na koniec odniosę się do tego maszerowania - rycerz nie maszeruje i nie walczy spieszony, chyba że go sytuacja zmusi. W większości przypadków rycerz walczy konno i tak też podróżuje i przemieszcza się po polu walki. Na pewno nie wiem wszystkiego, ale jak na mój stan wiedzy to templariusz z baldriciem to bujda na resorach. Mimo to fajnie, że hans_solo wyciągnął tą informacje bo będę miał temat do dogłębnego zbadania. Niestety to co jest na wiki nie zasługuje nawet na miano strzępu informacji, a i źródła słabe bo słowniki a nie pozycje bronioznawcze. Trochę tutaj pojechaliśmy w komentarzach, więc jak chcesz kontynuować dyskusję to może przestawimy się na jakiś priv?

nie kontynujcie tutaj bo ciekawe rzeczy mówisz :pa gra nie wygląda mi na jakiś hit a raczej na zapychacz wolnego czasu, chociaż kto wie co to wyjdzie...

Usunięty
Usunięty
22/12/2010 21:58

@Namaru1) "Baldrics have been used since ancient times." Zdanie ogólne i ciężko powiedzieć co autor miał na myśli. Zresztą w ogóle ten artykuł jest bardzo po łebkach. Wystarczy, że używano ich w antyku i współcześnie na jakichś ceremoniach i zdanie jest już de facto prawdziwe. Nie ma też żadnych informacji w jakim charakterze baldric''ów używano w określonych okresach. Zakładam, że my cały czas mówimy o charakterze bojowym i XII wieku.2) Moim zdaniem to prawdopodobnie nie oznacza tego co według Ciebie prawdopodobnie oznacza :P Nie jest napisane, że obecnie pełnią rolę bardziej ceremonialną niż praktyczną, tylko że mają zastosowanie militarne lecz pełnią raczej rolę ceremonialną niż praktyczną. Dla mnie to zastrzeżenie w jednym i tym samym zdaniu oznacza raczej, że taki charakter miały zawsze.3) Tutaj pojawia się problem w dyskusji. Po pierwsze - o której "części" średniowiecza chcemy mówić? Miecz się zmieniał i inaczej wyglądał w X w. a inaczej w XV. Ramy czasowe samej epoki też są płynne, ale odwołując się do gry chyba nie ma co wybiegać poza wiek XIII. Żeby wiedzieć o jakim mniej więcej mieczu rozmawiamy warto powołać się na (chyba) najbardziej uznaną typologię mieczy pana Ewarta Oakeshott''a. Miecze pasujące na wiek XIII to typy XII - XIIIb ( http://www.albion-swords.com/articles/oakeshott-typology.htm). Mieczy długich nie używa się z tarczą, ale ten szczegół pominiemy... Biorąc pod uwagę wymiary z typologii najdłuższy miecz na ten okres powinien mierzyć 50 cali. Cal międzynarodowy to 2,54 cm (angielski jest tyćkę mniejszy). Prosty rachunek i wychodzi nam, że najdłuższy miecz nie powinien przekraczać 127cm. Do 2m to jeszcze kawał drogi. Miecz noszono u pasa, ale nie zwisał w dół jak smutna pyta lecz pod pewnym kątem. Pochwa była połączona ze specjalnym pasem, tzw. mieczowym, przeznaczonym do tego celu. Widocznie tak im było wygodniej niż na plecach skoro taki obraz utrwalił się w źródłach, wykopaliskach i na średniowiecznej ikonografii. Miecze zbliżające się długością do 2m (o dwumetrowych nie słyszałem) to miecze dwuręczne stosowane przez landsknechtów, ale tu już wchodzimy lekko w renesans ( http://en.wikipedia.org/wiki/Zweihänder). Jak widzisz nie są oni przedstawiani z mieczami na plecach, a obrazki są z epoki. Na koniec odniosę się do tego maszerowania - rycerz nie maszeruje i nie walczy spieszony, chyba że go sytuacja zmusi. W większości przypadków rycerz walczy konno i tak też podróżuje i przemieszcza się po polu walki.Na pewno nie wiem wszystkiego, ale jak na mój stan wiedzy to templariusz z baldriciem to bujda na resorach. Mimo to fajnie, że hans_solo wyciągnął tą informacje bo będę miał temat do dogłębnego zbadania. Niestety to co jest na wiki nie zasługuje nawet na miano strzępu informacji, a i źródła słabe bo słowniki a nie pozycje bronioznawcze.Trochę tutaj pojechaliśmy w komentarzach, więc jak chcesz kontynuować dyskusję to może przestawimy się na jakiś priv?

Usunięty
Usunięty
22/12/2010 16:25
Dnia 22.12.2010 o 11:54, Feanor napisał:

Dobra hans_solo, trafiłeś mnie z historycznością, poniekąd... W artykule nie ma jednak za bardzo mowy o zastosowaniu tego "gadżetu" w średniowieczu.

Nie ma?? "Baldrics have been used since ancient times. "

Dnia 22.12.2010 o 11:54, Feanor napisał:

Jest za to takie zdanie: "[...]The use of baldrics is traditionally military, but may fill a ceremonial role rather than a practical one.[...]"

To oznacza prawdopodobnie, że obecnie się już ich nie używa w celach militarnych.

Dnia 22.12.2010 o 11:54, Feanor napisał:

Interesuję się i odtwarzam późne średniowiecze i z praktycznym zastosowaniem czegoś takiego się nie spotkałem. Nie widziałem tego również na żadnej z wielu ikonografii, które miałem okazję oglądać ani w żadnym muzeum.

To powiedz mi. bo jestem ciekawe, jak oni nosili 1,5-2m miecze? U pasa? Noszenie na plecach wydaje się być całkiem wygodne i praktyczne, szczególnie gdy się maszeruje.




Trwa Wczytywanie