Do kogo skierowany jest serialowy reboot Harry’ego Pottera. Rowling nie bierze udziału w produkcji

Radosław Krajewski
2024/11/06 10:00
2
0

Warner Bros. ma jasno określoną grupę docelową serialowego Harry’ego Pottera.

Ostatnio dużo dzieje się wokół franczyzy Harry’ego Pottera. Ostatnie lata nie były zbyt udane dla fanów i dopiero ubiegłoroczne Hogwarts Legacy przywróciło wielu odbiorcom wiarę w magię. Warner Bros. zdaje sobie z tego sprawę i niedawno dokonali rebrandingu marki, porzucając poprzednią nazwę, czyli „Wizarding World”, na rzecz uniwersalnego tytułu „Harry Potter” dla całego swojego uniwersum. W przygotowaniu znajduje się już Hogwarts Legacy 2, które zostanie w jakiś sposób powiązane z tworzonym już serialowym rebootem przygód nastoletniego czarodzieja. W długim raporcie Variety ujawniono, do kogo serial jest przede wszystkim skierowany.

Harry Potter
Harry Potter

Harry Potter – serial skierowany do młodszych widzów

Jak można było się domyślać, Warner Bros. celuje w najmłodszą grupę wiekową, czyli dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Potwierdził to Peter van Roden, dyrektor wykonawczy, który przyznał, że nie ma większego rozróżnienia między nowymi i starymi fanami Harry’ego Pottera, dlatego też zależy im na pozyskaniu zupełnie nowych, poczynając od zainteresowania magicznym światem młode osoby.

Choć milenialsi mają – i prawdopodobnie zawsze będą – podstawowymi odbiorcami Pottera, van Roden twierdzi, że celem serii jest dotarcie do fanów w wieku od 5 lat, przy czym „najlepszy moment” zaczyna się około 7 lub 8 lat.

Niektórzy fani filmowej serii i książkowego pierwowzoru obawiają się, że serial zmieni wiele elementów, dostosowując go do „współczesnej widowni”. Już samo ogłoszenie castingów do głównych ról wzbudziło spore obawy i niektóre osoby miały nadzieję, że chociaż J.K. Rowling zatrzyma „postępowe zmiany” w serii. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie, gdyż autorka nie jest już zaangażowana w zarządzenie franczyzą, ale jest na bieżąco informowana przez Warner Bros. o ich decyzjach.

Rowling nie jest zaangażowana w zarządzanie franczyzą, ale dyrektorzy WBD informują ją na bieżąco za pośrednictwem swojego agenta literackiego – czytamy w artykule Variety.

Jeśli mamy kiedykolwiek wyjść poza kanon, upewniamy się, że wszyscy czujemy się komfortowo w tym, co robimy – powiedział Robert Oberschelp, dyrektor ds. globalnych produktów konsumenckich w Warner Bros. Discovery.

GramTV przedstawia:

Scenarzystką i showrunnerką jest Francesca Gardiner, która pracowała przy takich tytułach jak Sukcesja i Mroczne materie. Reżyserię niektórych odcinków powierzono Markowi Mylodowi, znanemu z pracy nad Sukcesją i The Last of Us. Był także reżyserem filmu Menu.

Zdjęcia do serialu mają ruszyć już na wiosnę przyszłego roku. Data premiery jest jeszcze nieznana, ale studio Warner Bros. Discovery celuje w rok 2026.

Komentarze
2
Hithaeglir
Gramowicz
Dzisiaj 11:13
dariuszp napisał:

WB od dawna zajmuje się HP. Raczej wiedzą co robią.

Wiedzą, ale wątpię aby ta wiedza spodobała się starym fanom HP. Jedyna nadzieja była w Rowling, ale widzę, że i ona prysła.

dariuszp
Gramowicz
Dzisiaj 10:29

Nie powinni popełniać tego samego błędu co Disney ze Star Wars. Ich fani dorośli. To ważne by pozyskiwać nowych produkcjami dla dzieci ale też chcą utrzymać istniejących też im coś dając. Nie mówię że musi to być kino R ale powinni dać trochę dojrzalsze historie.

Co do Rowling - nie wiem skąd to postrzeganie. Rowling nie jest konserwatywna. Nie jest też żadnym potworem. Hejterem czy kimkolwiek takim. "Postępowe zmiany" tak długo jak mają sens są OK. Harry Potter był dość postępowy. Np. mnóstwo kobiecych ról. Silnych kobiet z charakterem itp. Zresztą nie ma się co dziwić bo HP jest napisany przez kobietę.

Przez fałszywą narrację w internecie ludzie mają fałszywy obraz J.K. Rowlings bo ta nie robi wiele by kontrować kłamstwa. Rowlings powiedziała jasno że nie ma nic przeciw osobom trans. To o czym mówiła to to by nie zapomnieć podczas konwersacji na temat osób trans o kobietach. Bo takie rzeczy jak dopuszczenie transów do sportu kobiecego czy łazienek niesie za sobą konsekwencje które trzeba rozpatrzyć. Nigdy nie powiedziała niczego co można naprawdę uznać za "transfobiczne".

Zresztą był popularny klip ostatnio gdzie prowadzący zajęcia w USA na temat debaty został zapytany przez studenta co myśli na temat transfobicznych wypowiedzi Rowlings. Ten zamiast odpowiedzieć zapytał o konkrety i poprosił studenta by znalazł owe wypowiedzi i odniósł się do nich. Postanowili podyskutować na temat tego co myślą.

Student znalazł owe wypowiedzi, przeczytał na głos i zapytany czy to brzmi jak transfobiczna wypowiedź - powiedział że NIE. Zmienił zdanie i przyznał że po prostu powtarzał co usłyszał od innych. Typowy amerykański student? Raczej typowy człowiek który chętnie weźmie wszystko co potwierdza jego punkt widzenia bez zastanowienia.

https://www.youtube.com/watch?v=zIPPpsJY39c

Warto dodać że uczelnia zwolniła tego człowieka. Za powód podali że udostępnił nagranie ze studentami. Chociaż doskonale wiemy jak tam się ma polityka na tych uczelniach i co prawdopodobnie było powodem zwolnienia. Uczył studentów myśleć samodzielnie.

WB od dawna zajmuje się HP. Raczej wiedzą co robią. Gra szczególnie pokazuje że mają pojęcia. Albo trafili na utalentowane studio. Tak czy siak - jeżeli podobnie potraktują serial to powinno być OK nawet jeżeli serial nie będzie dla mnie.

A jeżeli zmodernizują i zniszczą markę? No cóż... nie pierwszy raz i nie ostatni to się stanie. Wiedźmin został tak zniszczony przez Netflix. Marvel zniszczył sam siebie. Disney zniszczył Star Wars. Harry Potter po prostu dołączy do tego grona.