TVN zostanie sprzedany? Warner Bros. rozważa pozbycie się również działu gier

Radosław Krajewski
2024/08/06 14:10
1
0

Nadchodzą duże zmiany w Warner Bros. Discovery, w tym sprzedaż niektórych działów informacyjnych i gier.

Warner Bros. Discovery nadal mierzy się z potężnym zadłużeniem sięgającym około 50 mld dolarów i nawet ostatnie kinowe hity, czy ciągły rozwój działu streamingu nie wpłynęły pozytywnie na załatanie dziury budżetowej. Coraz częściej mówi się o kolejnej fuzji korporacji z inną firmą, ale zanim do tego dojdzie, Warner Bros. Discovery zamierza uszczuplić swoje zasoby, sprzedając część aktywów. Wśród nich wymienione jest WB Games, a nawet TVN.

Warner Bros. Discovery

TVN i część WB Games zostanie sprzedane przez Warner Bros. Discovery?

Jeszcze w ubiegłym roku David Zaslav zapewniał, że TVN jako lokalny nadawca jest ważnym elementem korporacji. Najwyraźniej przez ostatnie miesiące coś się zmieniło i prezes Warner Bros. Discovery nie pała już sympatią do polskiej stacji telewizyjnej. Ciężko się jednak temu dziwić, gdyż od 2022 roku, kiedy Warner Bros. oficjalnie połączył się z Discovery, cena akcji spółki spadła o prawie 70%. Zaslav i dyrektor finansowy Gunnar Wiedenfels niedawno ocenili „wszystkie opcje”, aby zatrzymać dalszy spadek cen akcji na giełdzie.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że Warner Bros. Discovery planuje podzielenie poszczególnych aktywów swojej korporacji, ale kierownictwo chce uniknąć problemów z tym związanych. Dyrektorzy musieliby na nowo zawierać umowy dotyczące praw sportowych, ustalać ramówki telewizji linearnej, a także materiałów trafiających do usług streamingowych. Osoby zaznajomione z tym planem twierdzą, że spowodowałoby to procesy sądowe ze strony inwestorów i jednocześnie skomplikowałoby wykorzystanie treści należących do firmy.

GramTV przedstawia:

Mówiono, że jest to „opcja atomowa” dla Warner Bros. Discovery, więc firma ma teraz zupełnie inne plany. Według Financial Times korporacja chce pozbyć się mniejszych aktywów, sprzedając TVN lub udziały w WB Games, który to dział jest w posiadaniu cennej własności intelektualnej, w tym praw do gier z Władcy Pierścieni, czy Harry’ego Pottera.

Celem Zaslava i Wiedenfelsa jest przede wszystkim zwiększenie wyceny akcji spółki. Obecnie jedna akcja Warner Bros. Discovery kosztuje 7,88 dolarów, zaś zarząd firmy twierdzi, że powinna wynosić 25 dolarów za akcje, co dałoby kapitalizację rynkową korporacji na poziomie około 60 mld dolarów.

Komentarze
1
tupolew519
Gramowicz
06/08/2024 16:21

Sam niewiem czy to dobrze czy źle.