W tej kategorii nie mieliśmy problemu z doborem nominacji. Rozkwit gier przygodowych jest faktem. Miłośnicy wirtualnej rozrywki coraz chętniej sięgają w tę stronę, czując zmęczenie natłokiem szablonowych strzelanin i gier akcji.
W tej kategorii nie mieliśmy problemu z doborem nominacji. Rozkwit gier przygodowych jest faktem. Miłośnicy wirtualnej rozrywki coraz chętniej sięgają w tę stronę, czując zmęczenie natłokiem szablonowych strzelanin i gier akcji.
Nikt nie sądził chyba, że obejdzie się bez jednej z czołowych rodzimych produkcji? Nie sądźcie jednak mylnie, że gra spod klawiatur The Astronauts znalazła się tutaj, ponieważ szukaliśmy "polskiego akcentu", który można by wpleść na siłę. Adrian Chmielarz wraz ze swoją ekipą stworzył naprawdę świetną grę, docenioną nie tylko u nas, ale na całym świecie.
Wizyta głównego bohatera w dolinie Red Creek, w której przychodzi mu szukać zaginionego, tytułowego Ethana Cartera, to bardzo specyficzne doświadczenie. Rozgrywka jest pozornie prosta, a jednocześnie wymagająca, bo gra nie prowadzi nas za rączkę. Musi w całości zdać się na siebie, aktywnie kombinować i wyciągać wnioski. Jednocześnie nie do końca wiemy czym Zaginięcie Ethana Cartera jest... horrorem, kryminałem, dramatem, fantastyką? Odpowiedzi czekają na końcu. Nie wszystkim ten tytuł przypadnie do gustu - jest bardzo specyficzny. Jeżeli jednak należycie do grona, z myślą o którym ta produkcja była tworzona, to macie szansę przeżyć coś cudownie innego.
Więcej o Zaginięciu Ethana Cartera na Gram.pl
Po tym jak Telltale Games wydało w 2012 roku The Walking Dead, studio urosło do rangi giganta w swojej kategorii. Kilkadziesiąt nagród dla przygód Lee i Clementine zobowiązywało, w związku z czym oczekiwania względem ich kolejnej gry, czyli The Wolf Among Us ,były ogromne. Czy udało się im sprostać?
Naszym zdaniem tak.
Bazując na licencji Fables, komiksu tworzonego przez Billa Willinghama, udało się stworzyć intrygujący, bardzo barwny świat. Kolejne odcinki serwowały nam coraz to szerszą plejadę ciekawych postaci i stawiały nas wielokrotnie w pozycjach, w których granica między dobrem a złem stawała się bardzo cienka.
The Wolf Among Us to świetne dialogi, niezła intryga, przepiękna grafika i niezapomniana ścieżka dźwiękowa. Coś dla estetów.
Więcej o The Wolf Among Us na Gram.pl
Po raz kolejny Telltale Games - tym razem z kontynuacją wspomnianego już The Walking Dead. Producent po raz kolejny sięgnął po postać Clementine, pozwalając nam wcielić się w rolę dojrzewającej dziewczynki, która musi przedwcześnie porzucić swoje dzieciństwo, aby przeżyć w świecie zombie-apokalipsy. Trudne wybory? Są. Brutalne sceny? Są. Łamiące serce śmierci? Są. Niejednoznaczne moralnie postaci? Są. Strach przed tym co szykują dla nas scenarzyści? Jest. Wszystko się zgadza - skoro ta mieszanka raz się sprawdziła, to musiała dać radę po raz drugi.
Więcej o The Walking Dead Season 2 na Gram.pl
Tim Schafer po raz pierwszy od dawna podjął się stworzenia gry w tym gatunku i tak powstała słynna "przygodówka Double Fine", czyli Broken Age. No, powstała to trochę za dużo powiedziane, bo wciąż czekamy na akt drugi, ale kto by się przejmował takimi drobnostkami?
Zupełnie poważnie - chociaż dostaliśmy póki co tylko połowę gry, to już teraz można stwierdzić, że nawet ta połowa potrafi się podobać. Schafer wymieszał stare z nowym, każąc nam chodzić po planszach 2D, zbierać przedmioty i rozwiązywać zagadki, jednocześnie prezentując akcję i prowadząc fabułę w bardzo współczesny sposób. Łącząc stare z nowym, a całość skrapiając bogato swoim specyficznym stylem, stworzył niesamowicie uroczy tytuł, którego kontynuacji nie można się doczekać. Druga część ma się pojawić już na początku 2015 roku - oby tylko obyło się bez kolejnej obsuwy.
Więcej o The Broken Age na Gram.pl
Nominacja bardzo kontrowersyjna, bo dopiero co ukazał się pierwszy odcinek Dreamfall Chapters. Zgadza się - to kolejna sytuacja w której deweloper zdecydował się na podzielenie swojego dzieła na epizody. Ma ich być pięć, a widzieliśmy dopiero pierwszy.
Niemniej, Dreamfall Chapters zasługuje na wyróżnienie z kilku powodów. Po pierwsze, w końcu dostaliśmy kontynuację kultowej serii, uwielbianej przez miłośników przygodówek. Po drugie, już pierwszy epizod Book One: Reborn okazał się być bardzo dobry i daje dużą nadzieję na to, że całość będzie równie dobra, co poprzednie części serii. Po trzecie, deweloper pozostaje w stu procentach niezależny, swoją działalność finansując dzięki środkom pozyskanym przez Kickstartera, a także dzięki grantom otrzymanym od Norweskiego Instytutu Filmowego.
Więcej o Dreamfall Chapters na Gram.pl
Wejdź na stronę i zagłosuj na Gry Roku Gram.pl