Dzięki tym wczesnym doniesieniom poznaliśmy platformy docelowe, ogólną datę premiery i pierwsze szczegóły dotyczące Batman: Arkham Knight. Teraz wiemy już jednak znacznie więcej, a to dzięki treściom z zapowiedzi wspomnianego pisma, które przedostały się do sieci.
- Batman: Arkham Knight jest ostatnią grą z serii, nad którą pracuje Rocksteady Studios. W tekście nie jest to co prawda powiedziane wprost, ale padają sugestie, że kolejne produkcje z Mrocznym Rycerzem w roli głównej mogą powstać - w innych studiach (wzorem Batman: Arkham Origins, za które odpowiadało Warner Bros. Games Montreal). Rocksteady po ukończeniu prac nad Arkham Knight zajmie się czymś "zupełnie nowym".
- Rocksteady i Warner zdecydowały się powierzyć prace nad Batman: Arkham Origins innemu zespołowi, gdyż doszły do wniosku, że trzy lata oczekiwania na Arkham Knight od premiery Arkham City to za długo i nie chcą torturować w ten sposób fanów serii.
- W grze pojawi się zupełnie nowy złoczyńca, który - jak twierdzą przedstawiciele Rocksteady - stanie się ostatecznym testem dla Batmana.
- Batmobil może zostać wezwany w każdej chwili poprzez wciśnięcie jednego przycisku.
- Ulice miasta są znacznie szersze by Batmobil mógł się swobodnie przemieszczać. Dzięki rakietowemu dopaleniu możliwe będą rozmaite efektowne manewry.
- Batman może wyskoczyć z Batmobilu w dowolnym momencie, wzbić się od razu w przestworza, a następnie przebić się przez oszklony budynek i znokautować przeciwnika. Możliwość tłuczenia szkła przedstawiana jest jako jedna z większych nowości w Batman: Arkham Knight.
- W trakcie walki Batman będzie mógł używać gadżetów. Są też nowe manewry: po skontrowaniu napastnika można nim rzucić w innego nieprzyjaciela, w trakcie obrotu w tył można rzucić w przeciwnika batarangiem.
- Wygląda na to, że wyzwania Riddlera będą powiązane z Batmobilem. W jednym z nich Batman znajduje się na swego rodzaju torze wyścigowym Riddlera, gdzie musi aktywować rozmaite ściany i rampy - przy aktywowaniu jednej, inna się zamyka. Zagadki Riddlera mają obejmować również inne typy wyzwań.
- Batmobil wyposażony jest w rakiety i paralizatory, a do tego niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Zwykły samochód jest w starciu z pojazdem Batmana pozbawiony jakichkolwiek szans.
- Kilka słów na temat fabuły (jeśli nie przeszedłeś jeszcze Batman: Arkham City, lepiej nie czytaj tego punktu): Po śmierci Jokera wszyscy kryminaliści decydują się na współpracę, a ich planem jest oczywiście zgładzenie Batmana. Autor publikacji skupia się zwłaszcza na Strachu na wróble, który rozsiał bomby po całym Gotham.
- Przebieg wersji demonstracyjnej Batman: Arkham Knight, którą mieli okazję zobaczyć wysłannicy Game Informera: Gra zaczyna się od ewakuacji Gotham spowodowanej tym, że Strach na wróble rozłożył po całym mieście bomby, które zawierają toksynę wywołującą strach. Każdy ze szwarccharakterów ma swoją własną misję wywołania chaosu i osłabienia Batmana. Two-Face i Pingwin wdają się w strzelaninę z policjantami na ulicach miasta. Batman dostrzega bat-sygnał i spotyka się z Gordonem na dachu budynku, po czym opowiada mu o planach Stracha na wróble. Gordon otrzymuje telefon od Barbary, która informuje go, że jest poza miastem. Batman wyrusza na poszukiwania zbirów Stracha na wróble i kontaktuje się z Barbarą, która nadal przebywa w Gotham i próbuje pomóc Mrocznemu Rycerzowi. Ten pomaga policjantom, tymczasem na ulicy pojawia się uzbrojony pojazd, który wysadza wozy policyjne. Batman wskakuje do Batmobilu i rozprawia się z rzeczonym autem. Starający się z niego wydostać zbir Stracha na wróble próbuje rzucić toksynę strachu w kierunku Batmana, ale Mroczny Rycerz przechwytuje ją i uzyskuje informacje, na których mu zależy. Następnie Batman odnajduje zbira z obozu Riddlera, a ten doprowadza go na podziemny tor wyścigowy, gdzie Człowiek Zagadka mówi, że będzie testował go przez całą noc. Batman pokonuje tor, a Riddler zapowiada, że zebrane przez niego dane umożliwią mu wybudowanie znacznie trudniejszych torów w przyszłości. Kolejnym miejscem, które odwiedza Batman, jest wieża zegarowa, w której - w ukrytym pomieszczeniu - przebywa Wyrocznia. Analizuje ona toksynę zabraną zbirowi. Emituje ona promieniowanie, które można namierzyć, jednak w tym celu Batman musi dostać się do anteny w stoczni należącej do Falcone'a. Po przedostaniu się tam i umieszczeniu nadajnika, Batman chce wracać, jednak ktoś zaczyna do niego strzelać. Okazuje się nim być tajemnicza postać w militarnym kostiumie Batmana z wyrytą literą A. Przeciwnik ten nokautuje Batmana, mówi: "nigdzie się nie wybierasz", po czym kieruje pistolet w stronę jego głowy. Ekran robi się czarny, słychać wystrzał - na tym kończy się demo.
- Większą rolę odegra Wyrocznia, z którą Batman będzie spotykał się w jej bazie. Ponoć można spodziewać się tu sporej porcji easter eggów.
- Kevin Conroy ponownie użyczy Batmanowi swego głosu, wszyscy pozostali aktorzy również wracają.
- Gotham City jest pięć razy większe od Arkham City. Mimo to przedstawiciele Rocksteady podkreślają, że bardziej zależy im na szczegółowości świata niż na jego rozmiarze. Nie chcieli stworzyć największego otwartego świata, ale najbogatszy, najgęstszy i najbardziej tętniący życiem. Twórcy podzielili miasto na trzy części. Nie będzie doładowywania lokacji, wchodzenie do budynków jest natychmiastowe.
- Modele postaci są niezwykle szczegółowe - jeden składa się z większej liczby wielokątów niż całe środowisko Asylum!
- Na początku Batman będzie musiał się zadowolić swoim starym kostiumem, a dopiero na pewnym etapie kampanii uzyska dostęp do jego lepszej wersji.
- Gra działa na zmodyfikowanej wersji silnika Unreal Engine, z którego Rocksteady "wycisnęło ostatnie soki".
- Można liczyć na fajerwerki graficzne. Takie rzeczy, jak płaszcz Gordona czy peleryna Batmana mają realistycznie reagować na ruch i podmuchy wiatru dzięki technologii Apex. W czasie deszczu jego krople mają realistycznie ściekać po stroju Batmana, odnajdując zagłębienia i poruszając się właśnie po nich. Zmarszczki na twarzy Gordona zmieniają kształt, gdy ten mówi.
- Nad Gotham pojawiają się realistycznie wyglądające chmury, które od czasu do czasu przysłaniają oświetlający miasto Księżyc.
- Ulice miasta jaśnieją wieczorową porą dzięki licznym neonom okolicznych sklepów.
- Po niebie poruszają się helikoptery i sterowce.
- Para w realistyczny sposób wydobywa się z kanalizacji miejskiej.
- Geneza tytułu: Arkham Knight to nie tylko tytuł gry, ale także nazwa wspomnianego wcześniej nowego przeciwnika Batmana!
- W grze nie ma trybu multiplayer. Rocksteady skupia się na zrobieniu możliwie najlepszej kampanii dla jednego gracza.
- Nie będzie także pre-renderowanych przerywników filmowych, wszystko ma się dziać w czasie rzeczywistym.
- Zamieszki na ulicach Gotham mogą obejmować do 50 ludzi, którzy w tym samym czasie przewracają samochody, rabują sklepy itd.
- Po ulicach Gotham nie będzie jeździć zbyt wiele samochodów - głównie te kierowane przez członków gangów i wozy policyjne.
- Wszyscy przeciwnicy mają teraz zdolność schwytania Batmana - nie tylko ci więksi i silniejsi.
- Przedstawiciele Rocksteady opisują Batman: Arkham Knight jako prawdziwie next-genową grę.
- Finałowa odsłona serii chodziła po głowach pracowników studia od razu po zakończeniu prac nad Arkham City.
- Batmobil ma być najlepszym pojazdem, jaki kiedykolwiek pojawił się w jakiejkolwiek grze. Wymaga 160 MB pamięci, tworzą go setki tysięcy wielokątów oraz oczywiście shadery i tekstury.
Batman: Arkham Knight powstaje z myślą o platformach PC, PS4 i Xbox One, a jego premierę zaplanowano na ten rok.