Creative Sound BlasterX Katana – obsługa i funkcjonalność
Creative SoundblasterX Katana w zestawie ma pilot, którym można obsłużyć wszystkie jego funkcje.
Co prawda na górze umieszczono panel z pięcioma przyciskami sterującymi pracą urządzenia:
- power On/Off, Bluetooth
- Ciszej
- Głośniej
- Źródło
- SBX – autorskie ustawienia dźwięku
jednak myślę, że obsługa pilotem będzie bardziej sensowna.

Jest co prawda niewielki, niektórzy mogą powiedzieć, że trochę tandetnie wykonany, jednak spełnia swoją rolę. Myślę, że zarówno przy podpięciu do PC, jak i konsoli czy TV, nie będzie cały czas w Twojej ręce, bo najczęściej reguluje się głośność, a to można robić z poziomu samych źródeł dźwięku.
Dobre natomiast jest to, że na pilocie można także zmienić ilość wysokich i niskich tonów. Dzięki temu każdy ustawi balans według swoich preferencji.
Na tylnym panelu znalazł się z kolei komplet gniazd wejść/wyjść:
- Zasilanie
- Subwoofer
- Porty 3,5 mm: mikrofonowe, słuchawkowe, aux
- Złącze optyczne
- Port USB dla pamięci flash
- Port mini-USB
O graniu muzyki z pendrive nie będę się rozwodził, bo wątpię, żebyś Katanę kupował na działkę, a skupie się raczej na profilu gamingowym, ze względu na tematykę portalu.
Pierwszym, co rzuca się w oczy, to porty mikrofonu i słuchawkowe. Umiejscowiono je na tyle, byś mógł wpiąć do nich swoje słuchawki. Jeżeli podepniesz Katanę do PC po USB, to będziesz mógł użyć zarówno dźwięku 7.1 dzięki jej karcie dźwiękowej, jak i wieczorem uruchomić nią słuchawki, by nie hałasować na cały dom.
To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pokazuje przemysł, jaki stał za wyprodukowaniem soundbara dla graczy.
Podświetlenie RGB też lepiej sterować przez aplikację, a żeby mieć do niej dostęp, podłączenie do PC jest konieczne. 49 LEDów daje spore pole do popisu, choć ja większość czasu utrzymywałem je w bieli lub wyłączone.
Zastanawiasz się pewnie co z kablem do słuchawek, skoro porty są na tyle. Z tym problemu akurat nie będzie, bo Katana stoi na nóżkach, więc spokojnie przejdzie pod spodem, no chyba że masz spiralny kabel.
Następna pochwała należy się producentowi za dołączenie dwóch kabli USB. Jeden jest krótki i celuje w użytkownika z HUBem USB w monitorze, a drugi jest długi i pokrywa resztę zastosowań. Czuć więc, że mamy do czynienia z pełnym pakietem i nie będzie trzeba kombinować z przedłużkami.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!