The Thing: Remastered
O grze
The Thing: Remastered to odświeżona wersja trzecioosobowej strzelanki w konwencji survival horroru, która pierwotnie została wydana w 2002 roku. Nowe wydanie zostało opracowane przez Nightdive Studios mające na swoim koncie między innymi System Shock Remake czy też Star Wars: Dark Forces Remaster.
Głównym bohaterem opowieści przedstawionej w The Thing: Remastered jest dowódca ekipy ratunkowej amerykańskich sił specjalnych, kapitan J.F. Blake, który ma do wykonania niezwykle trudne zadanie polegające na zbadaniu tajemniczej śmierci członków amerykańskiego zespołu badawczego. Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło na zamarzniętych pustkowiach Antarktydy, gdzie znajduje się placówka badawcza Outpost 31. To właśnie tam nasz protagonista wspólnie z pozostałymi członkami jednostki trafia na niepokojącą, dziwną i zmieniającą kształt obcą formę życia. Co ciekawe, przyjmuje ona wygląd ludzi, którzy padli jej ofiarą…
The Thing: Remastered to gra, w której otrzymujemy możliwość sterowania jedną grywalną postacią, lecz podczas rozgrywki możemy wydawać proste polecenia trzem śmiałkom wchodzącym w skład naszej ekipy. Wiernie odwzorowana kampania fabularna składa się z 20 różnorodnych misji polegających głównie na eksplorowaniu lokacji i walce z napotkanymi przeciwnikami. Wśród tych ostatnich znajdują się między innymi gigantyczne bestie z wieloma mackami, skrzeczące pajęcze głowy czy też szwendacze przypominające ludzi.
Istotnym elementem zabawy w The Thing: Remastered, tak samo jak w pierwowzorze, jest system zaufania i strachu naszych podopiecznych. Musimy nieustannie monitorować kondycję psychiczną poszczególnych członków załogi i w razie potrzeby nie korzystać z usług wybranych jednostek.
The Thing: Remastered oferuje znacznie ulepszoną grafikę, która doczekała się nie tylko wyższej jakości tekstur, ale także całkowicie nowego oświetlenia dynamicznego, poprawionej głębi ostrości, ulepszonego cieniowania i wielu innych elementów sprawiających, że odświeżone wydanie prezentuje się znacznie lepiej od edycji z 2002 roku. Na uwagę zasługuje ponadto wsparcie rozdzielczości 4K i wyświetlania nawet 144 klatek na sekundę.