Tydzień ze SteelSeries - myszka SteelSeries Sensei

gram.pl
2012/06/11 16:00
2
0

SteelSeries Sensei, to jeden z flagowych produktów duńskiej firmy, dedykowanych najbardziej zapalonym graczom. Przyjrzyjmy się tej ciekawej myszce nieco bliżej.

Tydzień ze SteelSeries - myszka SteelSeries Sensei

Już sama nazwa myszki sugeruje nam, że będziemy mieć do czynienia z produktem zaawansowanym i pochodzącym z najwyższej półki. Zgodnie ze stosowaną przez SteelSeries nomenklaturą, nazwa myszki pochodzi z języka japońskiego, w którym słowo Sensei oznacza nauczyciela, mistrza, osobę o wielkim autorytecie, wiedzy i umiejętnościach.

Czym więc może się pochwalić ten zgrabny, choć dość niepozornie wyglądający gryzoń? Składa się na to wiele pomniejszych cech i elementów, które połączone razem pozwoliły na zbudowanie jednej z najlepszych gamingowych myszek na świecie.

Niesamowita szybkość i absolutna precyzja, czyli doskonały sensor

SteelSeries Sensei wyposażona została w sensor Avago ADNS-9500, czyli najlepszy chyba obecnie sensor laserowy przeznaczony do myszek dla graczy. Dzięki niemu myszka sama z siebie jest w stanie pracować z maksymalną rozdzielczością do 5.700 DPI. To jednak nie wszystko. Z myślą o posiadaczach stanowisk z kilkoma monitorami wykorzystano możliwości zamontowanego w Sensei 32-bitowego procesora ARM, dzięki któremu maksymalną czułość myszy można zwiększyć nawet dwukrotnie, do budzącej szacunek wartości 11.400 DPI.

Dzięki temu świetnemu sensorowi myszka jest w stanie osiągnąć 12.000 FPS oraz bezbłędnie śledzić ruch nawet przy szybkości 150 cali na sekundę.Niesamowita szybkość i absolutna precyzja, czyli doskonały sensor, Tydzień ze SteelSeries - myszka SteelSeries Sensei

O tym, że SteelSeries Sensei skonstruowana została specjalnie z myślą o najbardziej wymagających graczach najlepiej świadczy też fakt, iż możemy w niej całkowicie wyłączyć wygładzanie ruchu kursora. Sprawia to oczywiście, że będzie on znacznie mniej "płynny", ale jednocześnie uzyskamy dzięki temu niebywałą i niezbędną zwłaszcza w szybkich strzelankach kontrolę, eliminując znienawidzone przez zaawansowanych graczy zjawisko predykcji.

ExactTech, czyli graj, jak lubisz

ExactTech, to cztery technologie, które nie tylko ułatwiają rozgrywkę, ale również pozwalają na niezwykle precyzyjne dostosowanie najważniejszych parametrów SteelSeries Sensei do indywidualnych potrzeb gracza.

Na niebywałą precyzję gryzonia wpływa również możliwość sprzętowego ustawienia DPI myszki z dokładnością do jednego punktu, czyli ExactSens. W podstawowym zakresie sensora oznacza to, że Sensei może pracować z dowolną rozdzielczością z przedziału od 1 do 5.700 DPI. Bez jakiekolwiek interpolacji, czyli sztucznego dodawania "wirtualnych" punktów pomiarowych między rzeczywistymi. Precyzja absolutna.ExactTech, czyli graj, jak lubisz, Tydzień ze SteelSeries - myszka SteelSeries Sensei

Z pomocą przyjdą też graczom technologie ExactAim i ExactAccel, czyli automatycznego dostosowywania się prędkości odczytów sensora do szybkości naszych ruchów. Jak działa ExactAim? Kiedy, chcąc oddać strzał snajperski, zaczynamy poruszać wolniej kursorem, "zwalnia" również sama myszka, pozwalając nam na niezwykle precyzyjne przycelowanie bez konieczności manualnego zmieniania DPI. ExactAccel, to natomiast jego odwrotność - szybsze ruchy na macie lub podkładce przełożą się na dodatkowa akcelerację sensora, co zapewne nie raz uratuje nam "życie" podczas sieciowych rozgrywek.

Oczywiście pomyślano także o graczach, którzy nawet podczas największej wirtualnej zadymy często zmuszeni są do repozycjonowania gryzonia. Jak doskonale wiadomo, podkładka, podkładce nierówna, a więc i dystans, na którym kursor myszy przestaje reagować bywa różny. Dzięki ExactLift problem praktycznie przestaje istnieć, możemy bowiem ten dystans zdefiniować sobie w dowolny niemalże sposób.

Jedno, by wszystko w grze związać

Oczywiście, aby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferuje nam SteelSeries Sensei nie obędziemy się bez odpowiedniego oprogramowania. W tym przypadku, decydując się na korzystanie z produktów SteelSeries, nie będziemy mieli odwiecznego problemu z dziesiątkami mniejszych lub większych aplikacji. SteelSeries Engine jest bowiem uniwersalnym hubem, z poziomu którego możemy zarządzać i skonfigurować znakomitą większość produkowanych przez tę firmę urządzeń.Jedno, by wszystko w grze związać, Tydzień ze SteelSeries - myszka SteelSeries Sensei

Przede wszystkim oprogramowanie to daje nam dostęp do możliwości tworzenia, edytowania i zapisywania zaawansowanych makr. Do tego, jak potrafią one ułatwić i uprzyjemnić rozgrywkę nie trzeba chyba przekonywać żadnego gracza. Dzięki SteelSeries Engine będziemy mieli możliwość kompleksowego nimi zarządzania, łącznie z tworzeniem nawet najbardziej ekstremalnie długich i skomplikowanych ciągów poleceń.

Równie ważna będzie dla wielu osób możliwość stworzenia nielimitowanej liczby profili dla każdego z urządzeń. Dzięki temu uruchamiając którakolwiek z nawet kilkuset posiadanych gier będziemy mieć pewność, że w tle działać będą zdefiniowane specjalnie dla niej ustawienia konfiguracyjne, czy makra.

GramTV przedstawia:

W odpowiednim obłożeniu funkcjami przycisków, czy klawiszy z pewnością pomoże nam też zaimplementowany w oprogramowaniu system statystyk. Każdy ruch myszy, czy wciśnięcie klawisza może być rejestrowany, dzięki czemu dowiemy się, o wykorzystaniu każdego z nich, co w następstwie może nam pomóc w bardziej optymalnej konfiguracji kontrolera.

Wygląd również się liczy

SteelSeries Sensei zbudowana została z najwyższej jakości materiałów oraz zaprojektowana w taki sposób, by móc zadowolić, jak największą grupę graczy. Między innymi dlatego zdecydowano się na jej symetryczną konstrukcję, która jest przyjazna zarówno dla osób używających myszek prawą, jak i lewą ręką.

Grzbiet myszki wykonany został z lekko opalizującego tworzywa, natomiast boki pokryte zostały warstwą zapobiegającą ślizganiu się palców. Na obydwu bokach znaleźć możemy zestaw dwóch dodatkowych przycisków, uzupełnionych przełącznikiem CPI umieszczonym tuż za dużą rolką. Również ona pokryta została gumowanym tworzywem, dzięki czemu przez cały czas mamy nad nią pełną kontrolę.

Jedną z najciekawszych funkcji SteelSeries Sensei jest jednak umieszczony na spodniej części gryzonia wyświetlacz LCD. Jest to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim podaje nam aktualne parametry myszy i ułatwia szybkie dostosowanie ustawień do naszych potrzeb. Dodatkowo możemy tam umieścić dowolny obrazek lub napis w rozdzielczości 128 x 32 piksele.

O to, by mysz Sensei poruszała się gładko i płynnie po każdej powierzchni zadbać mają imponujących rozmiarów, pokrywające 16% dolnej powierzchni, szerokie ślizgacze. Zapewniają doskonała trakcje na większości płaskich powierzchni, jednocześnie cechując się duża odpornością na ścieranie. Oczywiście przy intensywnym korzystaniu z myszki może dojść do ich stopniowego zużycia, jednak to również nie powinno stanowić problemu - producent ma w swojej ofercie zestawy nowych, wymiennych ślizgaczy.

Nie powinni być również zawiedzeni miłośnicy wszelakiego rodzaju podświetlanych elementów. W SteelSeries Sensei znajdziemy trzy punkty podświetlane diodami LED w palecie 16,8 miliona kolorów, które możemy przypisać indywidualnie do każdego profilu. I tak podświetlić możemy znajdujące się na obudowie, duże logo SteelSeries, wskaźnik DPI oraz brzegi rolki.

Podstawowe cechy i dane:

SteelSeries Sensei

  • Symetryczny kształt
  • Laserowy sensor Avago ADNS-9500 o rozdzielczości do 5.700 DPI (zmiana co 1 DPI) z możliwością podwojenia tej wartości
  • Wbudowany 32-bitowy procesor ARM
  • Wyświetlacz LCD
  • Osiem przycisków (siedem w pełni programowalnych)
  • Trzy teflonowe ślizgacze
  • Trzypunktowe podświetlenie LED
  • Technologie ExactLift, ExactAim, ExactAccel i ExactSens
  • Wymiary/waga: 38,7 x 68,3 x 125,5 mm/102 g

Artykuł jest częścią Tygodnia ze SteelSeries, wspólnej akcji promocyjnej SteelSeries i gram.pl

Kup myszkę SteelSeries Sensei w sklepie gram.pl

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
12/06/2012 10:42

Trochę kłamstw tu jest, ale spoko - taki portal(np. W podstawowym zakresie sensora oznacza to, że Sensei może pracować z dowolną rozdzielczością z przedziału od 1 do 5.700 DPI. Bez jakiekolwiek interpolacji, czyli sztucznego dodawania "wirtualnych" punktów pomiarowych między rzeczywistymi. Precyzja absolutna.) - bullshit http://www.avagotech.com/pages/en/navigation_interface_devices/navigation_sensors/laserstream/adns-9500/Szkoda mi was. Jak robicie reklamę to chociaż nie kłamcie. Ten sensor nie wyciąga powyżej 5040. Reszta to soft=interpolacja w ten czy inny sposób

Usunięty
Usunięty
11/06/2012 17:58

Super mysz. Skromny, aczkolwiek przemyślany wygląd oraz najlepsze osiągi. Tylko ze stajni SteelSeries.